Rubriky:

Anglie

Čech umlčel kritiky čistým kontem. Z Arsenalu v létě určitě neodejde, tvrdí jeho agent

12. února 2017 12:34 - Londýn/Praha

Valila se něj v poslední době kritika, hlavně kvůli třetímu gólu v utkání s Chelsea, kdy chyboval. Média už spekulovala, že tohle všechno brankář Petr Čech v Arsenalu neustojí a po sezóně z Emirates Stadium třeba zmizí. Nic takového ale nebude. Zkušený gólman je podle jeho hráčského agenta Viktora Koláře připravený dodržet v klubu smlouvu. Tu má do roku 2019. Česká stopa ze slavného klubu tak nezmizí.

 

John Sibley, Reuters

Anglická média přišla v týdnu s informací, že Arsenal uvažuje o posílení na místě brankáře. Skloňovaly se jména jako Joe Hart (Turín) či Jordan Pickford (Sunderland) nebo Guillaume Hubert (Standard Lutych). Posledně jmenovaného byli skauti Arsenalu i šestkrát sledovat. Trenér Arséne Wenger pak ale prohlásil, že má v týmu tři brankáře světové třídy a spekulace o konci Čecha utnul.

Teď všechno potvrdil i hráčský agent českého brankáře. „V létě se žádný odchod Petra Čecha z Arsenalu konat nebude," cituje list The Sun Koláře. Ten trvá na tom, že jeho klient bude hájit barvy Arsenalu nejméně do roku 2019, kdy mu vyprší smlouva.

Po porážkách bylo třeba zabrat, to jsme udělali tím nejlepším způsobem

Čech odpověděl na kritiku čistým kontem v utkání Premier League proti Hullu, kdy média ohodnotila jeho výkon sedmičkou. Nejhorší je na bodovací stupnici číslo jedna a nejlepší desítka. Gólman na svých internetových stránkách přiznal, že se mu po tříbodovém zisku ulevilo.

„Po dvou porážkách bylo potřeba zabrat a vrátit se na vítěznou vlnu. To jsme udělali tím nejlepším způsobem. Čisté konto bylo základem úspěchu, protože soupeř přijel povzbuzen velmi dobrými výsledky z posledních zápasů. Jsme rádi, že máme tři body," komentoval zápas Čech.

rjm, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..