Rubriky:

Anglie

Skalák je z tribuny zpět v základu Brightonu. Pomohly dvě porážky, ulevilo se mu

14. března 2017 15:45 - Brighton/Praha

Zažil nepoznané: šest zápasů v řadě strávil na tribuně. Teď už je ale Jiřímu Skalákovi zase hej. Záložník Brightonu odehrál poslední dva vítězné zápasy týmu, který směřuje k přímému postupu do anglické Premier League. Naposledy pomohl k triumfu 3:0 nad Derby County, kde působí český útočník Matěj Vydra. Dal si tím dárek ke svým nedělním 25. narozeninám.

 

Profimedia.cz

Tribunu jste vyměnil opět za hřiště. Cítíte úlevu?

Sedět šestkrát za sebou na tribuně opravdu nebylo nic moc. Zpátky mi pomohly porážky s Newcastlem a s Nottinghamem. Kdyby se vyhrálo, trenér by do mančaftu určitě nesahal a já byl na tribuně dál.

Jaký byl důvod, že jste vypadl ze sestavy?

Byl jsem deset dnů nemocný, týmu se dařilo, vítězil. Musel jsem čekat na šanci. Nepropadal jsem ale skepsi, trenér mi říkal, abych byl trpělivý, že příležitost zase brzo dostanu. To se taky stalo. Teď byl pro změnu na tribuně konkurent Murphy, který hrál na mém místě. Snad už v základu do konce sezóny vydržím.

Devět kol před koncem držíte s Brightonem druhou, postupovou příčku. Na třetí Huddersfield máte náskok šest bodů. Je znát, že je Premier League blízko?

O té se v kabině bavíme celou sezónu. Soutěž máme výborně rozehranou, byli bychom strašně zklamaní, kdyby to s postupem do Premier League nevyšlo. Nevím, jak by to vypadalo příští ročník, pokud by nám postup podruhé za sebou utekl.

Jak to myslíte?

Zřejmě by odešla spousta hráčů. Proto nad tím radši ani nepřemýšlím. Je cítit, že na první ligu jsou už teď natěšení i fanoušci, každý domácí zápas je tady vyprodaný. V Brightonu se Premier League nikdy nehrála, byl by to obrovský úspěch. O to víc bychom byli neradi, aby se opakoval scénář z uplynulého ročníku.

Pátečním triumfem nad Derby County jste k postupu udělali další krok. Stihl jste během utkání prohodit pár slov s Matějem Vydrou?

Chvilku jsme poklábosili, před i po zápase. Říkal, že jsme hráli dobře. Jemu se ale také dařilo, mohl nám vstřelit i gól. Nijak jsem si ho nedobíral, popřál jsem mu hodně štěstí do posledních kol. Mají výborný tým, jejich naděje na postup do play off pořád žije.

V této sezóně jste se zatím ani jednou netrefil. Nejste z toho už nervózní?

Mám ale na kontě šest asistencí, to přece není špatné. V posledních dvou zápasech jsem nějaké šance měl, bohužel jsem je neproměnil. Osobně by mi ale vůbec nevadilo, kdybychom postoupili a já žádnou branku nedal.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..