Rubriky:

Přestupy

Živě

Bouřlivák Zeman se vrací. Přestoupil z Izraele do Příbrami

9. července 2019 21:32 - Příbram

Třicetiletý ofenzívní záložník Martin Zeman se stal největší letní posilou Příbrami. Do Česka se vrátil po půlročním působení v izraelském klubu Hapoel Ra´anana, kam v lednu odešel z Plzně. „Hrál u nás v letech 2014 a 2015, kdy patřil k oporám týmu. Spoléháme na něj především v ofenzívě. Na levé straně středové řady dokáže unikat obráncům a svými centry vytváří spoluhráčům gólové příležitosti. Sám dokáže i výborně zakončit,“ řekl pro Sport.cz šéf klubu Jaroslav Starka, který se Zemanem podepsal dvouletý kontrakt.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zeman je odchovancem pražské Sparty. Do prvního mužstva si ho vytáhl na podzim 2007 trenér Michal Bílek a Zeman se postupně propracoval do základní sestavy. V roce 2010 už pod trenérem Jozefem Chovancem pomohl na Letnou vrátit mistrovský titul. Svojí bouřlivou povahou si ale dělal problémy, nevycházel s trenéry a na čas byl dokonce přeřazen do B týmu.

V sezóně 2011/12 jej Sparta poslala na hostování do rakouské Admiry Wacker Mödling, v té následující hostoval v Plzni, s níž vybojoval mistrovský titul, a v Senici. V únoru 2014 přišel do Příbrami, kde strávil i následující sezónu. Rok pak oblékal dres švýcarského Sionu. Od srpna 2016 hrál opět za Viktorii Plzeň a loni s ní získal svůj třetí mistrovský titul. Trenér Pavel Vrba s ním ale přestal počítat do základní sestavy a letos v lednu Zeman odešel do Izraele. V české nejvyšší soutěži měl bilanci 147 zápasů, v nichž dal deset branek a na dvacítku dalších přihrál.

Martin Zeman (vlevo) z Plzně a Josef Hnaníček ze Zlína.

Vlastimil Vacek, Právo

V Izraeli však nebyl s fotbalem úplně spokojený. „Život parádní, ale fotbal nic moc. Ra´anana je malý klub. Nutí mě víc bránit než útočit, svoji nejsilnější zbraň, kterou jsou úniky podél levé lajny a centry, prakticky nevyužiju," přiznal na jaře v rozhovoru pro Sport.cz. I proto se rozhodl pro návrat domů. „Vybral jsem si Příbram. Strávil jsem tu jeden a půl sezony, prostředí a šéfa klubu pana Starku znám dobře. Je to rodinný klub, v němž, věřím, budu moci hrát zase fotbal, na který jsem zvyklý," řekl při podpisu smlouvy Zeman.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fotbalové přestupy 2019

Filtr článků - Přestupy


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.