Anglický fotbal se vrátil k zářijové uzávěrce přestupů

6. února 2020 14:55 - Londýn

Anglická fotbalová liga posunula letní uzávěrku přestupního období na začátek září a sjednotila ji se zbytkem evropských soutěží. Kluby tak znovu budou moci kupovat nové hráče i po startu nové sezony. Dnes o tom při hlasování rozhodli zástupci celků z Premier League. Letos tak bude přestupový termín končit 1. září.

 

Peter Nicholls, Reuters

Anglické kluby v posledních dvou sezonách mohly kupovat nové hráče pouze před srpnovým startem sezony, zatímco celky v ostatních evropských soutěžích měly na přestupy k dispozici o další tři týdny víc. Pro trenéry to tak znamenalo, že mohli přicházet o hráče, ale už za ně nemohli přivést náhradu.

Jedním z kritiků změny, schválené v roce 2017, byl i trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. "Je mi jedno, kdy je uzávěrka přestupů, ale musí končit všude stejně. Mluvilo se o tom, že by přestupové okno končilo před startem sezony, což byl dobrý nápad. Ale nakonec to udělala jen Anglie. Byla to dobrá myšlenka, ale neujala se," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Fotbalové přestupy 2021

Filtr článků - Přestupy


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.