Rubriky:

Přestupy

Tajemství fotbalového rebela Haška je venku: Brzy prý zamíří do turecké ligy

5. července 2020 00:31 - Praha

S fotbalovou Spartou se rozešel záložník Martin Hašek ve zlém. Na Letné vypověděl smlouvu a od konce března je volným hráčem, teď to však vypadá, že si našel vysněné zahraniční angažmá. „Brzy bude v turecké lize," stojí v příspěvku zveřejněném na twitterovém účtu turecké ambasády v Praze. Úřad hráč navštívil se svým otcem, nejspíše jako dárek přinesli na velvyslanci rudý dres Sparty.

 

Twitter/TurkishEmbassyPrague, Twitter

Možná měla tahle schůzka zůstat v utajení, jenže oficiální účet turecké ambasády pustil žhavou novinku do světa.

„Fotbalista Sparty Martin Hašek bude brzy hrát v turecké lize. Se svým otcem, který se jmenuje stejně, s hráčským agentem Gökmenem Korem navštívili našeho velvyslance H. E. Egemena Bagise. Hašek mladší mu přinesl svůj podepsaný dres," oznamuje popisek zveřejněného snímku, nereflektujíc, že fotbalista dal v zimě Spartě jednostrannou výpověď a není tak již hráčem Sparty.

Hašek mladší si naposledy zahrál zápas na konci ledna, pak ale neodjel se Spartou na soustředění a následně se pustil do sporu s Letenskými. Fotbalista se netajil touhou odejít ze Sparty za každou cenu, vše vyvrcholilo jeho jednostrannou výpovědí. Tu ale Sparta považuje za neoprávněnou.

Sparta chce od Haška jako odškodné 55 milionů korun

Hráč byl blízko přestupu do izraelského Maccabi Haifa, obchod ale nakonec těsně před podpisem smlouvy ztroskotal. Následně nedopadlo ani angažmá ve slavném tureckém klubu Besiktas Istanbul. Podle tweetu turecké ambasády by se ale Hašek mohl dočkat a najít nový klub.

rjm, Sport.cz

Přestoupí Martin Hašek skutečně do Turecka?


Časová osa: Fotbalové přestupy 2020

Filtr článků - Přestupy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.