Blíží se přestupová senzace? Klub z Premier League má zájem o českého gólmana

24. června 2021 18:13 - Brémy/Praha

Česká družina v Brémách se rozpadá. Po odchodu obránce Gebre Selassieho nejspíš bude měnit angažmá i gólman Jiří Pavlenka. Podle německého deníku Bild o něj má velký zájem anglické Burnley. Vystřídá zklamání po sestupu Brém do 2. ligy euforie z nového působiště?

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli zranění zad musel devětadvacetiletý brankář přenechat místo v národním týmu na probíhajícím evropském šampionátu svému kolegovi Tomáši Koubkovi z Augsburgu. Po sestupu Brém z Bundesligy to byla další kaňka na letošní sezoně.

Neúspěch Brém však neodradil zájemce z Premier League, kteří mají českého gólmana v hledáčku. Podle deníku Bild velmi zaujal vedení Burnley, které by mělo za bývalého gólmana Slavie či Baníku zaplatit v přepočtu více než 76 milionů korun.

Jeho cena se na přestupovém trhu však odhaduje na dvojnásobek. Je tedy otázkou, zda přestup nakonec vyjde. V anglickém klubu by se však Pavlenka potkal s českým parťákem útočníkem Matějem Vydrou.

bp, Sport.cz

Časová osa: Fotbalové přestupy 2021

Filtr článků - Přestupy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.