Živě

Blíží se přestupová senzace? Klub z Premier League má zájem o českého gólmana

24. června 2021 18:13 - Brémy/Praha

Česká družina v Brémách se rozpadá. Po odchodu obránce Gebre Selassieho nejspíš bude měnit angažmá i gólman Jiří Pavlenka. Podle německého deníku Bild o něj má velký zájem anglické Burnley. Vystřídá zklamání po sestupu Brém do 2. ligy euforie z nového působiště?

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli zranění zad musel devětadvacetiletý brankář přenechat místo v národním týmu na probíhajícím evropském šampionátu svému kolegovi Tomáši Koubkovi z Augsburgu. Po sestupu Brém z Bundesligy to byla další kaňka na letošní sezoně.

Neúspěch Brém však neodradil zájemce z Premier League, kteří mají českého gólmana v hledáčku. Podle deníku Bild velmi zaujal vedení Burnley, které by mělo za bývalého gólmana Slavie či Baníku zaplatit v přepočtu více než 76 milionů korun.

Jeho cena se na přestupovém trhu však odhaduje na dvojnásobek. Je tedy otázkou, zda přestup nakonec vyjde. V anglickém klubu by se však Pavlenka potkal s českým parťákem útočníkem Matějem Vydrou.

bp, Sport.cz

Časová osa: Fotbalové přestupy 2021

Filtr článků - Přestupy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.