Rubriky:

Reprezentace

Australská legenda se loučí. Rekordman Cahill útočil i na rekordní zápis Pelého

17. července 2018 08:28 - Austrálie/Praha

Australský střelecký rekordman Tim Cahill ukončil v 38 letech kariéru ve fotbalové reprezentaci. Autor 50 branek v národním týmu, za který nastoupil ve 107 zápasech, rozhodnutí oznámil po účasti na čtvrtém mistrovství světa. Na turnaji v Rusku si zkušený útočník zahrál jen jednou.

 

Rick Rycroft, ČTK/AP

Australané na šampionátu nepostoupili ze skupiny. Cahill si připsal poslední reprezentační start v závěrečném utkání s Peru (0:2), do něhož naskočil jako střídající hráč. Proti Francii a Dánsku šanci nedostal, i kvůli tomu, že v klubové sezoně také nehrál pravidelně.

Přesto ho kouč Bert van Marwijk zařadil do nominace na MS a v Rusku mohl Cahill vyrovnat legendy. Na svém čtvrtém šampionátu však už neskóroval. Pokud by se útočník druholigového anglického Millwallu a někdejší kanonýr Evertonu trefil i tentokrát, vyrovnal by se brazilské ikoně Pelému a německým kanonýrům Uwemu Seelerovi a Miroslavu Klosemu.

"Slovy nemohu popsat, co pro mě znamenalo reprezentovat naši zemi. Díky všem, kteří mě v australském dresu podporovali. Každý z těch více než stovky startů pro mě byla čest," rozloučil se dnes Cahill, jenž za výběr Socceroos hrál 14 let. Více startů (109) si připsal jen brankář Mark Schwarzer.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.