Rubriky:

Reprezentace

Csaplár mezi kandidáty? V Příbrami se potkal s Berbrem

12. září 2018 06:23 - Praha

Jaroslav Šilhavý, Vítězslav Lavička, Karel Krejčí. Podle všeho nejžhavější kandidáti na pozici trenéra fotbalové reprezentace, od které byl po pondělním pětigólovém výprasku s Ruskem odvolán Karel Jarolím. Na Strahově však údajně padlo také jméno příbramského kouče Josefa Csaplára.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Pokud jsem mezi kandidáty, pochopitelně mě to těší. Aby mi ale někdo řekl pojď, v takové rovině to neleží," reagoval Csaplár pro Sport.cz. Během úterního přípravného duelu české dvacítky s Portugalskem v Příbrami s ním prohodil pár vět místopředseda Fotbalové asociace ČR za Čechy Roman Berbr. Má se za to, že právě on společně se šéfem FAČR Martinem Malíkem mají v otázce budoucího trenéra národního mužstva hlavní slovo.

Csaplár je v kurzu. To, co se mu povedlo v Příbrami, vzbuzuje značný ohlas. Když loni v květnu k Litavce dorazil, přivítala ho takřka prázdná kabina. Od majitele klubu Jaroslava Starky dostal volnou ruku, během dvou měsíců Csaplár stvořil nový tým, mix zkušených borců s neznámými mladíky, se kterým do Příbrami vrátil první ligu. I díky ofenzívnímu stylu, který dlouhodobě razí, vyletěl jako kometa útočník Jan Matoušek. Slavia za něj k Litavce poslala 40 miliónů korun.

Muž, který v roce 2002 dovedl spolu s Ladislavem Škorpilem k premiérovému mistrovskému titulu liberecký Slovan a s Plockem vyhrál Polský pohár, na reprezentační úrovni už působil. Před sedmi lety byl se sedmnáctkou na mistrovství světa.

Kromě Csaplára se ve fotbalovém zákulisí skloňuje také jméno Karla Poborského. Jeden z nejlepších tuzemských fotbalistů v historii je patronem mládežnických akademií, s nabídkou na kouče národního týmu ho podle jeho slov zatím nikdo neoslovil.

neu, Sport.cz

Kdo podle vás bude koučem české reprezentace po Karlu Jarolímovi?


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.