Živě

Brazilské fanoušky okouzlil Kúdela, zvolili ho hráčem utkání. Důvod vás opravdu pobaví

28. března 2019 11:09 - Praha

Brazilští fanoušci si pořádně vystřelili z Ondřeje Kúdely. V diváckém hlasování o nejlepšího hráče přátelského utkání mezi jejich Brazílií a Českou republikou zvolili hráčem utkání právě stopera pražské Slavie, a to z jistého specifického důvodu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V brazilské televizi bylo jasně slyšet, jak se při oznámení jména Kúdely jakožto vítěze hlasování fanoušků komentátor přenosu začal hlasitě smát. Není to však výsměch, který by byl jakkoli namířen proti českému hráči, či pokus o dehonestaci jeho výkonu. Jeho jméno prostě připadá Brazilcům vtipné. Proč?

Řekněme, že doslovný překlad by nejspíš před dvaadvacátou hodinou večerní neprošel. Cú totiž v portugalštině označuje zadní část těla, konkrétně jde o expresivní výraz pro označení zadnice. Jednoduše o pr*el. Dela pak označuje něco jako "její".

Leckdo si možná při pohledu na záznam brazilské televize vzpomene na známého německého sprintera Manfreda Kokota, kterého v tehdejším Československu pro změnu proslavil věhlasný komentátor Karol Polák.

„Aká škoda, že u nás doma nemáme takýchto Kokotov!" zahlásil během jednoho z přenosů slavný slovenský komentátor poté, co Němec jasně vyhrál sprinterský závod a českoslovenští reprezentanti skončili na posledních místech (sedmém a osmém místě).

bak, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.