Živě

Končím! Opora se nečekaně loučí s českou fotbalovou reprezentací

21. května 2019 10:30 - Praha

Česká fotbalová reprezentace ztrácí oporu. Obránce či záložník bundesligového Werderu Brémy Theodor Gebre Selassie ve 32 letech ukončil kariéru v národním týmu. Své rozhodnutí oznámil na instagramovém účtu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„4. 6. 2011 se pro chlapce vyrůstajícího na Vysočině stalo něco tak neuvěřitelného, že o tom ani nikdy nesnil... Hrát za národní tým České republiky! To něco neuvěřitelného dnešním dnem končí," napsal Theodor Gebre Selassie.

Gebre Selassie se už nezúčastní červnového srazu reprezentace, během něhož národní tým odehraje dva domácí zápasy evropské kvalifikace s Bulharskem a Černou Horou. Jeho posledním vystoupením v národních barvách tak zůstane březnový přátelský duel s Brazílií (1:3). Celkem za reprezentaci odehrál 54 utkání, v nichž dal tři góly.

„Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl ze zdravotních a rodinných důvodů ukončit reprezentační kariéru. Nikdy nezapomenu na pocit hrdosti při nástupu na hřiště a následném zpěvu národní hymny!" pokračoval. Nicméně konkrétnější důvody svého rozhodnutí nijak nerozváděl.

Před osmi lety debutoval na turnaji v Japonsku a zúčastnil se dvou evropských šampionátů v roce 2012 a 2016. Hrával také za českou jednadvacítku. S fotbalem začínal ve Velkém Meziříčí, působil v Jihlavě, pražské Slavii, Liberci a po zisku titulu se Slovanem v roce 2012 odešel do Brém, kde hraje doteď.

Rozhovor Thea Gebre Selassieho o bundeslize z roku 2012

„Děkuji všem trenérům, pod kterými jsem reprezentoval! Děkuji všem spoluhráčům, s kterými jsem oblékal reprezentační dres! A stejnou měrou děkuji všem lidem, kteří mi fandili! Do budoucna hodně štěstí a úspěch české reprezentaci!" dodal.

roj, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.