Rubriky:

Reprezentace

Fotbalisté si prohru s Německem vyříkávali do noci

25. března 2007 21:17 - PRAHA

Ještě dlouho po sobotní půlnoci proudila na jednom z pokojů dejvického hotelu Praha čilá debata. Čeští fotbaloví reprezentanti si totiž společně vyříkávali důvody nezdaru v sobotním duelu evropské kvalifikace s Německem, v němž na domácí půdě prohráli 1:2 a utrpěli první prohru ve skupině. Reprezentanti doufají, že sobotní facka bude užitečná, reparát prý chtějí bezpodmínečně složit už ve středečním pokračování kvalifikace proti Kypru.

Zatímco se část německého týmu na jedné z letenských diskoték po zápase oddávala decentním oslavám cenného triumfu, Češi měli jiné starosti. Když se vrátili do hotelu po sobotním zápase, hned začali rozebírat důvody nepovedeného vystoupení s Německem. "Takhle to ale děláme po každém zápase, taková debata se prostě hodí a v sobotu tedy nešlo o žádnou výjimku. Nebylo to ani nijak bouřlivé, ale každopádně jsme si řekli, že takhle by to asi dál nešlo," řekl brankář Petr Čech po dnešním tréninku na Strahově. "Jako tým jsme propadli," podotkla hvězda londýnské Chelsea.

Reprezentanti prý diskutovali poměrně dlouho, ale konkrétní výstupy ze společného setkání si nechali pro sebe. "Prostě jsme se sešli na jednom pokoji, byla nás tam většina. Ale to, o čem jsme mluvili, si necháme mezi sebou," upozornil záložník Jan Polák.

Fotbalisté tvrdili, že na prohru chtějí co nejrychleji zapomenout. "Budeme věřit tomu, že jsme v sobotu dostali užitečnou facku," řekl Polák. "Prohrát se prostě může, ale důležité bude, jak na to zareagujeme ve středu proti Kypru. Další ztrátu si už nesmíme dovolit," doplnil jej Čech.

Vtípky šly stranou 

Hráči se dnes dopoledne na stadiónu Evžena Rošického věnovali hlavně regeneraci a vstřebávání únavy, náhradníci měli pod dohledem asistenta Petra Rady ostřejší přípravu. Atmosféra v českém táboře vystihovala momentální situaci, kouč Karel Brückner se zamyšleně procházel po trávníku, na tradiční vtípky nikdo neměl ani pomyšlení.

"Usínalo se mi docela těžko, člověku se to pořád honí hlavou. Ale na druhou stranu takových zklamání ještě v kariéře každý z nás zažije hodně," prohlásil kapitán Tomáš Rosický. "Nálada? Pořád je to o ničem, to je po takovém zápase normální. Ale ta sobota musí jít rychle stranou. Po obědě se prospím, pak jdu s Barym, Jendou Kollerem a Martinem Jiránkem na autogramiádu do města," nastínil Polák, jak bude na sobotní prohru zapomínat.

Norimberský záložník ještě dnes ráno stačil krátce pohovořit se svým klubovým spoluhráčem Róbertem Vittekem, který jedním gólem pomohl v duelu českých rivalů ve skupině k vítěznému obratu Slovenska na Kypru. "Ale vůbec si mě nedobíral, vždyť Slováci s Německem také doma prohráli. Navíc věděl, že Němci u nás byli výborní. Spíš jsem se zajímal o jejich zápas, před středou mu ještě zavolám a snad nám něco na Kypr poradí," poznamenal Polák.

Češi podle svých slov z prohry se spolufavoritem skupiny žádnou tragédii nedělají, teď už vzhlížejí ke středečnímu utkání s Kyprem. V něm chtějí zlé vzpomínky definitivně vypudit ze svých hlav. "Máme možnost opravy a musíme to bezpodmínečně napravit. Pořád máme situaci ve skupině ve svých rukou," připomněl Rosický, že na evropský šampionát v příštím roce vede i cesta z druhého místa. "Jeden výkyv snad nebude hrát roli," věřil Čech.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.