Rubriky:

Reprezentace

Fotbal, nebo basketbal? Co bylo v televizi sledovanější

10. září 2019 19:09 - Praha

Nejsledovanějším zápasem basketbalového mistrovství světa v Číně na obrazovkách České televize byl zatím sobotní dopolední souboj mezi Českem a Brazílií. Sledovalo ho 278 000 lidí starších 15 let. Odpolední fotbalovou kvalifikaci Kosovo – Česko vidělo jen o 27 tisíc lidí více. Byly to zároveň dva nejsledovanější zápasy minulého týdne. ČTK to dnes sdělila mluvčí České televize Karolína Blinková.

 

Visar Kryeziu, ČTK/AP

"Sledovanost je samozřejmě ovlivněna časovým posunem a tedy dopolední a brzkou odpolední dobou vysílání," uvedla Blinková. Z pěti dosavadních utkání odehráli Češi tři v pracovních dnech.

Nejsledovanější zápas Česko – Brazílie se hrál ovšem v sobotu. Dívalo se na něj 18,2 procenta lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Tento podíl byl v porovnání s fotbalovou kvalifikací mezi Kosovem a Českem (16,6 procenta) dokonce vyšší.

Český basketbalista Tomáš Satoranský během utkání mistrovství světa proti Řecku.

Ng Han Guan, ČTK/AP

Pondělní zápas Česko – Řecko (77:84), ve kterém Čechům stačila k postupu do čtvrtfinále i prohra o 11 bodů, sledovalo 225 000 diváků. Odpolední souboj USA – Brazílie (89:73), ve kterém Češi potřebovali výhru Američanů, vidělo 219 000 lidí.

Čtvrtfinále odehrají Češi ve středu od 15.00 SELČ v Šanghaji proti favorizované Austrálii. Ta má na výhru kurz 1,2:1, Česko 5,1:1. Českému týmu věří u domácích sázkových kanceláří asi desetina sázkařů.

Semifinále se uskuteční v pátek, finále v neděli, shodně v Pekingu. Češi si určitě zahrají ještě tři zápasy. V případě čtvrtfinálové porážky by hráli ještě dva duely o páté až osmé místo.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.