Rubriky:

Reprezentace

Holoubek znovu na české scéně! Od léta má nové angažmá

4. února 2020 12:49 - Praha

Bývalý trenér pražské Sparty a Liberce David Holoubek od léta povede český národní tým fotbalistů do 18 let. Nahradí Jana Suchopárka, který se vrátí k reprezentační devatenáctce. U ní až do březnové elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy zůstane Luboš Kozel, nový trenér Baníku Ostrava.

 

Vlastimil Vacek, Právo

S mládeží pracoval Holoubek v minulosti ve Spartě, u reprezentace bude devětatřicetiletý kouč působit poprvé. "Bude to nová zkušenost, protože reprezentační trenéři nemají možnost denně ovlivňovat hráče v tréninkovém procesu. Během srazů musí být jejich práce maximálně efektivní. V tomhle to bude zcela nové. Chci být dobrý trenér, mít dobré výsledky a vybírat správné kluky," citoval Holoubka web fotbal.cz.

Po angažmá ve Spartě trénoval Liberec a naposledy Ružomberok, kde na vlastní žádost skončil loni v květnu. Na jaře bude Holoubek sledovat hráče pro svůj výběr a také spolupracovat s Kozlem jako pozorovatel na turnajích reprezentační devatenáctky.

Baník zase prohrál. Fotbal se rozhoduje tam, kde momentálně silní nejsme, hodnotí Kozel. Finále pro Boleslav

"Vzhledem k tomu, že jsem 12 let působil ve Spartě, kde jsou hráči a trenéři vychováváni k tomu, aby byli co nejlepší a co nejúspěšnější, mám v sobě tuhle DNA a byla ve mně i v období, kdy jsem vedl áčko v lize. Chci jako trenér vyhrávat všechno," řekl Holoubek.

Fotbalová asociace ČR si od mladého kouče hodně slibuje. "Jsme rádi, že tým trenérů mládežnických reprezentací doplňuje právě David Holoubek, který má bohaté zkušenosti s prací od přípravkových až po seniorské kategorie," uvedl ředitel oddělení rozvoje fotbalu Jiří Kotrba.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.