Rubriky:

Reprezentace

Sionko: Pro tyhle chvíle se hraje fotbal

18. října 2007 11:13

Pouhých 113 sekund trvala euforie německých fanoušků při středečním utkání evropské kvalifikace proti Česku. Nabité tribuny v mnichovské Allianz Areně záhy po startu utkání bezmocně sledovaly, jak se za spící obranou domácích prosadil po spolupráci s Janem Kollerem Libor Sionko. "Šli jsme do zápasu s tím, že tady chceme urvat minimálně bod," odtajnil po utkání střelec první branky.

Jak moc byl důležitý první gól, který jste dal hned ve druhé minutě?

Hodně nám pomohl. Honza Koller stál zády k bráně, sám nemohl zakončit a dal mi výborný balón. Bylo opravdu lehké to dát. Pro Němce to asi byla nečekaná sprcha.

Co bylo podle vás klíčové?

Že jsme hráli to, co jsme si řekli. Druhý gól je zlomil. My jsme se pak stáhli do bloku a mohli jsme vyrážet k rychlým brejkům. Nakonec jsme přidali ještě třetí branku, je to nádhera. Pro tyhle chvíle se fotbal hraje.

Vyhrát 3:0 v Německu se někomu hned tak nepoštěstí...

Tohle asi nečekal nikdo z nás. Šli jsme do zápasu s tím, že tady chceme urvat minimálně bod. Nakonec to vyšlo nad očekávání, prostě paráda.

Přitom byl český tým oslaben o některé opory, zranění nakonec nepustilo na trávník Tomáše Rosického...

Museli jsme se s tím vypořádat. Byli jsme připraveni na variantu, že Rosa hrát nebude, už den před zápasem. Museli jsme s tím počítat, protože svalové zranění je nevyzpytatelné. Tušil jsem, že nám Tomáš v tomhle utkání nebude moci pomoct. Zvládli jsme to přesto výborně, byl to skvělý týmový výkon. Ukázali jsme, že jsme pořád silné mužstvo. Ale v dalších zápasech budeme Tomáše potřebovat.

Kvalifikační duel Německo vs. Česko na Sport.cz
ON-LINENěmecko vs. Česko
REFERÁTPostup! Češi dobyli Mnichov a mají jisté ME
TRENÉRAbsolutorium zaslouží všichni hráči
OHLASYFotbalisté si pochvalovali bleskový start
KANONÝRKoller: Ve výhru jsem nedoufal ani náhodou
EXPERTIČeši dokonale využili své zbraně
TISKKonec euforie, hořekuje německý tisk

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.