Rubriky:

Reprezentace

Hapalův nástupce u slovenské fotbalové reprezentace? Ve hře je další český kouč

17. října 2020 10:33 - Bratislava

Výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu (SFZ) sice až v úterý oficiálně ukončí spolupráci s reprezentačním koučem Pavlem Hapalem, slovenská média už ale čile spekulují o jeho nástupci. Jeho jméno bude oznámeno právě v úterý. Podle serveru sportky.zoznam.sk s odkazem na agenturu TASR je ve hře i senzační české jméno. Jedním ze zvažovaných adeptů je i úspěšný český trenér Pavel Vrba. Ten momentálně vede bulharský Ludogorec Razgrad.

 

Radovan Stoklasa, Reuters

Hlavním favoritem na pozici kouče slovenské fotbalové reprezentace je Štefan Tarkovič, který má zkušenosti z pozice asistenta národního týmu z doby, kdy jej vedl Ján Kozák a od roku 2019 působil v pozici technického ředitele SFZ.

Když se ale ve slovenských médiích píše o dalších potenciálních adeptech, svítí mezi nimi jméno českého experta Pavla Vrby. Ten má na Slovensku dobré jméno z působení v Žilině, s níž vybojoval mistrovský titul. V minulosti vedl i český národní tým, ligu vyhrál s Viktorií Plzeň a momentálně vede ambiciozní bulharský Ludogorec Razgrad.

Vrba byl propuštěn z nemocnice a cítí se skvěle

Ve hře může být i návrat bývalého lodivoda národního týmu Jána Kozáka, fanoušci mluví také o jeho synovi Jánu Kozákovi mladším, který je po odchodu ze Slovanu Bratislava momentálně bez angažmá. Zmiňován je také kouč Martin Ševela, jenž vede nyní polský tým Zaglebie Lubin.

rjm, Sport.cz

Povede Pavel Vrba slovenskou fotbalovou reprezentaci?


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.