Živě

Páťa je prostě geniální! Trenér skládal poklony a připomínal, že tři body na postup stačit nemusí

14. června 2021 19:49 - Glasgow/Praha

Kanonýru Schickovi složil poklonu. Hlavně genialitě, kterou při druhém gólu prokázal. Pro brankáře Vaclíka měl samozřejmě také superlativy. A k tomu přání, aby podobně zavřel bránu i v dalších zápasech s Chorvaty a Angličany. Stoperskou dvojici pochopitelně trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý rovněž vychválil. „A krajní beky také,“ hned dodával, když úvodní šampionátový duel české reprezentace v glasgowském Hampden Parku proti domácím Skotům vítězně skončil a on mohl prohlásit: „Nádherný pocit, protože jsme zvládli hodně náročné utkání.“

Sport.cz, UEFA

Takže se dostavila úleva. A nejspíš obrovská, že?

Ale jen do příštího zápasu, tedy na čtyři dny.

Tři body ale přece máte a ty by mohly za příznivé konstelace k postupu stačit...

Od postupu jsme sice kousek, ale poslední krok ještě musíme udělat. A v zápasech, které budou hodně těžké.

Nešťastný skotský brankář David Marshall právě inkasoval od Patrika Schicka gól z půlky hřiště.

Andy Buchanan, Reuters

Myslíte tedy, že by výhra nad Skotskem a tříbodové aktivum, které už na kontě máte, postačovat nemusely?

Někdy se dá samozřejmě z třetího místa postoupit i s třemi body, stačit však nemusí. Hotového nic není, bude asi nejspíš zapotřebí přidat ještě jeden bod. Budeme mít sice proti sobě favority naší skupiny, ale i proti nim půjde s tím, že chceme vyhrát.

Schick se zapsal do historie a obdivuje ho celý svět. Gólman je naopak terčem vtípků

Se Schickem, který se na šampionátu uvedl dvěma nádhernými góly, to v tuto chvíli nemusí být jen touha.

Páťa je geniální hráč, hlavně v koncovce, což víme. Po centru a jeho hlavičce jsme se dostali do vedení, pak přidal druhou branku, která nás uklidnila.

A branku přímo geniální...

Už jsem o tom mluvil. Něco takového jsem dlouho neviděl. Patrik to ostatně zkouší i při tréninku, takže věřím, že to nejsou jeho poslední góly na mistrovství a že bude takto pokračovat.

Mohl pokrčovat i proti Skotům, protože se mu nabídly šance na hattrick.

Mohl ho mít, ale před střídáním trefil brankáře.

Máte střelce, máte i gólmana. Byl jste předem rozhodnutý, že právě Vaclík bude brankářskou jedničkou, nebo vám pomohla hra osudu a zranění Pavlenky?

Když vypadl Ondra Kolář, zbyli Vaclík s Pavlenkou. Plánovali jsme, že každý odchytá v přípravě jeden zápas a podle toho se budeme rozhodovat. Nakonec jsme žádné dilema nemuseli řešit, protože zdravotní stav Jirky Pavlenky rozhodl.

Válečníci Tomáš Kalas a Tomáš Vaclík slaví výhru.

Paul Ellis, Reuters

Takže teď velebíte osud...

Vaclík sice v sezoně nechytal, ale je zkušeným brankářem, což v minulosti několikrát dokázal. Proti Skotům chytal výborně, za obranou navíc sbíral míče a patří mu velký dík, že jsme vyhráli s nulou. Věřím, že mu forma vydrží.

A samozřejmě že vydrží celému týmu, protože jste ji nakonec načasovali perfektně.

Načasovaná byla správně, protože právě v zápasem se Skoty vygradovala. Věřím, že se ustálí, a ještě ji vylepšíme, i když teď už mnoho času na přípravu a tréninky nebude. Spíše jen na regeneraci a oficiální tréninky před zápasy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

zp, dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.