Anglická liga fotbalisty do zemí na červeném seznamu neuvolní

28. srpna 2021 11:21 - Londýn

Anglická liga i přes naléhání předsedy Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianniho Infantina neuvolní na nadcházející zápasy kvalifikace mistrovství světa hráče do zemí, které jsou v Británii kvůli koronaviru na červeném seznamu. Toto rozhodnutí se týká téměř 60 hráčů z 19 týmů. Obdobně se k uvolňování hráčů do rizikových zemí staví i další přední soutěže, vedení španělské ligy se kvůli tomu dokonce odvolalo ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu.

 

Chris Radburn, Reuters

Infantino v týdnu písemně požádal britského premiéra Borise Johnsona, aby udělil výjimku fotbalistům cestujícím do zemí na takzvaném červeném seznamu. Podle současných pravidel by po návratu museli do povinné karantény. Jeho snaha ale neměla kýžený efekt.

Brazilský trenér Tite už na toto rozhodnutí zareagoval tím, že povolal dalších devět fotbalistů. Většina z nich působí v domácí soutěži, ale je mezi nimi i například záložník Realu Madrid Vinícius Júnior. Vedení španělské ligy se přitom odvolalo k CAS kvůli tomu, že FIFA prodloužila hráčům, kteří nebyli uvolněni navzdory nominaci, zákaz startu ze dvou na 11 dnů.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.