Brazilská policie vyšetřuje čtyři argentinské fotbalisty kvůli lhaní úřadům

7. září 2021 09:48 - Sao Paulo
(Aktualizováno: 7. září 2021 18:26)

Brazilská policie začala vyšetřovat čtveřici argentinských fotbalistů, kvůli nimž se nedohrál nedělní zápas kvalifikace mistrovství světa v Sao Paulu. Hráči jsou podezřelí, že po příletu do země lhali úřadům, aby nemuseli do karantény. Případem se také začala oficiálně zabývat světová federace FIFA.

 

Amanda Perobelli, Reuters

Kvůli povinné čtrnáctidenní izolaci pro návštěvníky z Velké Británie měli do karantény zamířit Emiliano Martínez a Emiliano Buendía z Aston Villy i Giovanni Lo Celso a Cristian Romero z Tottenhamu.

Všichni však podle brazilské agentury pro zdravotnický dohled Anvisa imigračním úředníkům tvrdili, že v poslední době nebyli v Británii, ani jiné zemi, kterou má Brazílie na červeném seznamu kvůli zvýšenému riziku nákazy covidem-19.

Bitva Brazílie s Argentinou se nedohrála! Hygiena odvedla ze hřiště hvězdy z Premier League

Tři z nich poté nastoupili v základní sestavě a přímo na hřiště si pro ně přišli zástupci agentury v doprovodu policie. "Nikdy jsme nechtěli zápas narušit, ale bylo nám dovoleno zasáhnout až ve chvíli, kdy už se hrálo," řekl šéf Anvisy Alex Campos.

Podle něj vedení argentinské reprezentace o povinné karanténě pro čtveřici hráčů z Británie vědělo od soboty. "Mohli jsme je deportovat hned, ale doporučili jsme karanténu. O tom, že jejich hráči vstoupili do země na základě falešných informací, jsme jim řekli ráno a potom i na odpolední schůzce," uvedl Campos.

Agentura AP uvedla, že brazilský svaz o všech konkrétních pravidlech proti šíření koronaviru informoval nejbližší kvalifikační soupeře včetně Argentiny i jihoamerickou konfederaci CONMEBOL už v červenci a poté znovu začátkem srpna.

FIFA dnes oznámila, že zahájila disciplinární řízení s oběma národními federacemi. "Oba týmy byly vyzvány, aby poskytly další informace o faktech, které vedly k přerušení zápasu. Dále se jimi bude zabývat disciplinární komise," uvedla světová federace.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.