Suchopárkovi připomíná dvojzápas s Kosovem evropské poháry

29. září 2021 10:36 - Praha
(Aktualizováno: 29. září 2021 14:01)

Čtyři změny proti zářijovému startu kvalifikace ME hlásí před říjnovým dvojzápasem s Kosovem fotbalová reprezentace do 21 let. Trenér Jan Suchopárek povolal také obránce Juráska, záložníky Selnara s Žambůrkem a útočníka Koubka.

 

Ondřej Deml, ČTK

Lvíčata vyhlížejí další výzvu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Po úspěšném zářijovém dvojzápase proti Slovinsku a Albánii čeká tým říjnový dvojzápas proti Kosovu. Nejprve ve čtvrtek 7. října se představí v Prištině a o pět dní později stejného soupeře přivítají v Českých Budějovicích.

"Je trošku zvláštní, když v novém kvalifikačním období máte stejného soupeře znovu po pěti dnech. Bereme to trošku jako pohárová utkání, tak k tomu přistoupíme. Nečeká nás vůbec lehký soupeř," avizuje trenér Jan Suchopárek.

Z různých důvodů nyní v nominaci chybějí útočníci Vojtěch Patrák s Tomášem Zlatohlávkem, záložník Michal Beran a obránce Michal Hošek. Jejich místa zaujali útočník Matěj Koubek, záložníci Jakub Selnar s Janem Žambůrkem a bek David Jurásek, kteří si tak mohou odbýt debut v reprezentační jedenadvacítce.

"Nominace vychází z aktuální formy a možností hráčů, kteří spadají do dané věkové kategorie. Změny jsou dvojího rázu. Museli jsme zohlednit zdravotní stav některých hráčů a také otázku nováčků, kteří vstupují do hry. Měli by naši hru ještě zintenzivnit a zkvalitnit v určitých ohledech, které jsme třeba v září částečně postrádali," vysvětluej kouč.

"Do nominace by se nyní určitě dostal také Filip Souček, který v posledních utkáních Sparty vykazoval velmi dobrou formu. Bohužel se v utkání ve Zlíně zranil, takže nemůže být nominován. Ale určitě s ním počítáme v dalším období," dodává Suchopárek.

Jedním z nováčků je také záložník Žambůrek z anglického Brentfordu. "Od dubna se potýkal se zraněním kotníku, ale v poslední době je již v tréninku i plné zátěži a začal pravidelně nastupovat za tým Brentfordu do 23 let. Viděli jsme jeho utkání, podal velmi dobré výkony a rozhodli jsme se jej nyní nominovat. Také on by měl přinést dobré prvky do naší hry, zvýšit konkurenci a přinést další alternativy pro skládání sestavy. Honza dlouhodobě patřil ke stěžejním hráčům a lídrům ročníku 2001, hráče s charakterem a osobnosti potřebujeme. Věřím, že to potvrdí a bude přínosem pro náš tým," doufá trenér.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Kosovu (7. října v Prištině) a s Kosovem (12. října v Č. Budějovicích):   
Jméno Klub Starty Góly
Brankáři   
Vítězslav Jaroš St. Patricks 0 0
Matěj Kovář Manchester United 2 0
Vladimír Neuman Karviná 0 0
Obránci   
Denis Donát Hradec Králové 2 0
Michal Fukala Liberec 4 0
Adam Gabriel Sparta Praha 2 0
David Jurásek Mladá Boleslav 0 0
Jan Knapík Teplice 0 0
Martin Vitík Sparta Praha 3 1
Záložníci   
Lukáš Červ Pardubice 1 0
Kryštof Daněk Olomouc 2 1
Filip Kaloč Ostrava 2 0
Adam Karabec Sparta Praha 6 0
Michal Kohút Slovácko 3 0
Štěpán Krunert Teplice 0 0
Tomáš Ostrák Kolín nad Rýnem 5 1
Jakub Selnar Jihlava 0 0
Tomáš Solil Pardubice 2 0
Pavel Šulc Plzeň 9 2
Jan Žambůrek Brentford 0 0
Útočníci   
Daniel Fila Mladá Boleslav 2 1
Matěj Koubek Bohemians Praha 1905 0 0
Václav Sejk Sparta Praha 2 0
dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.