Rubriky:

Reprezentace

Slovinci: Češi jsou světová třída

10. února 2005 10:23 - PRAHA

Utkání s mužstvem světové extratřídy. Tak slovinský tisk charakterizuje zápas svých fotbalistů s českým výběrem, který ve středu v Celje porazili domácí reprezentaci 3:0. Slovinci podle tamních novinářů neměli v zápasu šanci, naděje na slušný výsledek žila jen v prvním poločase.

"Češi hned na začátku ukázali, proč jim patří čtvrtá příčka v žebříčku FIFA. Ovládli hřiště a za deset minut svou převahu zužitkovali," připomněl list Dnevnik první ze tří gólů.

Rozdíl v kvalitě se podle mínění komentátora projevil ještě výrazněji ve druhém poločase, kdy oba trenéři pozměnili sestavu a slovinští náhradníci za českými výrazně zaostávali.

"Za druhý poločas si hráči zasloužili pískot publika," uzavřel Dnevnik a konstatoval, že před ještě vyšší porážkou mužstvo uchránil brankář Mavrič.

Koller byl pro obranu příliš velký

Také list Delo soudí, že o výhře českého týmu nebylo od začátku pochyb. "Češi od první minuty dali najevo, že pro ně nic jiného než vítězství nepřichází v úvahu. Druhý poločas pak byl z naší strany velké rozčarování," napsal deník.

Citoval trenéra Braneho Oblaka, který také nešetřil chválou na soupeře. "Proti tak silnému mužstvu je těžké hrát. Naši hráči měli velký respekt a dopřáli soupeři hodně prostoru. Hlavně Koller byl pro naše zadáky příliš velký," řekl Oblak.

Slovinský kapitán Milenko Ačimovič ocenil oba české dlouhány v útoku. "Koller i Lokvenc nám dělali velké problémy. Vyhrávali vysoké míče a z nich dokázali přihrát, nebo vystřelit," posteskl si Ačimovič. Vyjádřil přesvědčení, že vysoká prohra může jeho týmu před kvalifikačním utkáním s Běloruskem jedině prospět.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.