Rubriky:

Reprezentace

Mladé reprezentanty posílí na turnaji v Nizozemsku i Kalas

3. října 2013 15:44 - Praha

Fotbalová reprezentace do jednadvaceti let v říjnu absolvuje v pozměněném složení přípravný turnaj v Nizozemsku. Ten je určen pro ročníky narození 1992 - 1994, proto bude výběr trenéra Jakuba Dovalila vedený jako dvacítka. Kvůli tomu v nominaci chybí většina opor v čele se sparťany Ladislavem Krejčím a Tomášem Přikrylem, ostravským Antonínem Fantišem nebo brankářem Tomášem Koubkem z Hradce Králové. S týmem kvůli rozehrání po zranění naopak odcestuje Tomáš Kalas z Chelsea.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Lvíčata se nejprve 10. října utkají s domácím Nizozemskem, o dva dny později s Tureckem a na závěr s Německem (14. října). "Jsem rád, že nás čekají takoví soupeři, protože si dovolím tvrdit, že patří k evropské špičce, a samozřejmě nás to nějakým způsobem prověří," řekl na tiskové konferenci trenér Jakub Dovalil.

V jeho nominaci z tradiční jednadvacítky nechybí kapitán prvoligové Jihlavy Lukáš Masopust, obránce Dukly Matěj Hanousek či záložníci Jaromír Zmrhal (Slavia), Marek Krátký (Teplice) a Jakub Plšek (Olomouc). Nováčky jsou například brankář Luděk Vejmola z Jihlavy, Jan Baránek z Ostravy, Vojtěch Kubista z Jablonce nebo příbramský Patrik Brandner.

"Jsou tam někteří hráči, kteří startovali minulý rok za reprezentaci do 19 let. Pak jsou tam fotbalisté, kteří si řekli o místo výkony v druhé lize, eventuálně v první lize. Sám jsem zvědavý, jak se nám to podaří zvládnout a jak hráči obstojí na mezinárodní úrovni," uvedl Dovalil.

Dvacetiletý obránce Kalas, který má na kontě i jeden start za seniorskou reprezentaci, se potřebuje rozehrát po naštípnutí lýtkové kosti z konce července.

"Po konzultaci s ním a klubem jsem se dohodli, že odjede. Odehraje, tuším, dva zápasy a pro něj to budou první utkání po nějakých dvou měsících. On sám projevil přání zahrát si v Holandsku, kde strávil dva roky fotbalového života. To je důvod jeho nominace, jinak není třeba takového hráče zkoušet," dodal Dovalil.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let (20 let) na přípravný turnaj v Nizozemsku (10. - 14. října):  
Post Jméno a příjmení Klub
Brankáři Lukáš Zima FC Janov
  Luděk Vejmola Jihlava
Obránci Tomáš Kalas Chelsea
  Matěj Hanousek Dukla Praha
  Michael Lüftner Teplice
  Jan Baránek Ostrava
  Matěj Hýbl Olomouc
  Lukáš Landovský Jablonec
  Jaroslav Svozil Olomouc
  Jan Sýkora Sparta Praha
Záložníci Jakub Plšek Olomouc
  David Houska Olomouc
  Šimon Falta Olomouc
  Marek Krátký Teplice
  Jaromír Zmrhal Slavia Praha
  Aleš Čermák Sparta Praha
  Matěj Končal Varnsdorf
  Jan Kliment Jihlava
  Vojtěch Kubista Jablonec
  Patrik Brandner Příbram
Útočníci Lukáš Masopust Jihlava
  Lukáš Stratil Příbram
  Michael Krmenčík Vlašim
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.