Rubriky:

Reprezentace

Zápas s Brazílií by stál český fotbal patnáct miliónů

27. ledna 2006 08:44 - PRAHA

Fotbalová Brazílie, to by byl soupeř pro přípravu českého týmu! Nejde o žádné bláznovství. Utkání s úřadujícími mistry světa bylo skutečně ve hře. Realizace zkrachovala ze dvou důvodů: jednak v případě postupu ze základní skupiny MS může Brücknerův tým narazit na "kanárky" v osmifinále. A v druhé řadě by za takový zápas musel ČMFS pořádně zaplatit.

 

REUTERS

"Brazílie pro nás byla tématem, kdyby nedošlo k dohodě s Tureckem. Šlo by o utkání v Basileji. Ale hledali jsme tým, s nímž bychom hráli v lepších klimatických podmínkách při dostatečné kvalitě. Turecko tohle splňuje," vysvětlil Vlastimil Košťál, manažer reprezentace, důvody zrušení uvažovaného souboje.

Navíc se o takovém prestižním utkání hovořilo ještě před losem MS, který tým v prosinci v Lipsku určil do části pavouka, který Česko možná svede k vzájemnému zápasu s Brazilci už v osmifinále. "Z tohoto důvodu bychom zápas odmítli, i kdyby byl domluvený," přiznal Miroslav Beránek, asistent trenéra Brücknera.

Zda někdy v budoucnosti k utkání s Brazílií dojde, není příliš jasné. Nejde totiž jen o sportovní hledisko. Svaz by se v případě takového utkání pořádně prohnul. "Jde o stovky tisíc eur," připustil Košťál.

Generální sekretář Českomoravského fotbalového svazu Petr Fousek přiznal, že za vzájemný zápas v případě březnového termínu požadoval soupeř pět set tisíc eur, tedy v přepočtu přes patnáct miliónů korun. "Kdybychom chtěli hrát takový zápas doma, musíme ještě zaplatit letenky soupeře a s tím spojené další náklady. Ekonomické aspekty takového utkání jsou skutečně obrovské," odtajnil Fousek.

ram, Právo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.