Rubriky:

Reprezentace

Hazard a spol. prověří reprezentaci. Češi si zahrají v Belgii

22. února 2017 12:57 - Praha
(Aktualizováno: 22. února 2017 13:14)

Hazard, Lukaku, De Bruyne a spol. budou nachystáni. Česká fotbalová reprezentace se v červnovém termínu dočká atraktivního přípravného utkání proti špičkovému protivníkovi. Tým kouče Karla Jarolíma se 5. června představí na půdě Belgie, aktuálně pátého týmu světového žebříčku FIFA, který si při svých posledních vystoupeních na ME i MS pokaždé připsal na své konto čtvrtfinálovou účast.

 

John Sibley, Reuters

Utkání v Belgii bude generálkou na jeden z klíčových duelů kvalifikace MS v Norsku. Šestý zápas rozehrané kvalifikace je na programu 10. června v Oslu.

„Přípravný zápas je pro nás důležitý i z pohledu, že soutěže v jednotlivých zemích budou končit již v průběhu května v různých termínech. Naším úkolem tak mimo jiné bude dostat hráče pro kvalifikaci s Norskem v krátkém úseku do stoprocentního stavu a ze stejného důvodu vítáme možnost přípravného duelu s takovou kvalitou, kterou Belgie bezesporu nabízí," poukazuje manažer reprezentačního týmu Jaromír Šeterle.

Test vítá také kouč. „Osobně jsem velmi rád, že nás prověří takto kvalitní soupeř. Belgie v současnosti znamená absolutní světovou špičku a vzájemný zápas může pro náš mladý tým přinést mnoho cenných zkušeností," očekává Karel Jarolím.

"Zásadním duelem červnového reprezentačního srazu bude jednoznačně zápas s Norskem, kterému bude podřízena veškerá příprava i organizace. Nicméně pro nás bude velmi poučné, jak naši hráči obstojí v souboji s protivníkem takové kvality, kterou v současné době představuje celek Belgie," dodává Jarolím.

Diplomatický úspěch pro asociaci

„Zápas na belgické půdě vnímáme také jako diplomatický úspěch pro asociaci. Usilovali jsme o možnost sehrání přípravného zápasu s takto vyspělým týmem a jsme moc rádi, že už v červnu bude naším protivníkem právě Belgie. V současné době v Evropě asi není mnoho větších výzev," pochvaluje si Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Belgická reprezentace sází na špičkové hráče z evropských velkoklubů a v kvalifikačních zápasech zatím exceluje. Ve skupině H má po čtyřech duelech stoprocentní bilanci s výtečným skóre 21:1. Naopak Češi získali zatím jen pět bodů a patří jim čtvrtá pozice ve skupině C. Český národní tým se ve své samostatné historii s Belgií zatím střetl šestkrát s mírně aktivní bilancí tří výher, jedné remízy a dvou porážek.

Duel se odehraje v pondělí 5. června od 20:45, belgická federace v tuto chvíli řeší finální místo konání duelu. Český tým po utkání v Belgii odcestuje přímo do Norska, kde se bude připravovat na následující sobotní duel s domácím celkem.

dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace