Rubriky:

Reprezentace

Jsme ve skvělé pozici, těší kouče Severního Irska O'Neilla

27. března 2017 14:07 - Belfast

Největším soupeřem českých fotbalistů v boji o druhé místo v kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa je momentálně Severní Irsko, které po výhře 2:0 nad Norskem drží druhou příčku o dva body před Čechy. Trenér Michael O'Neill si pochvaloval výkon svých svěřenců a současnou pozici považuje za fantastickou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Získali jsme důležitý výsledek a jsme ve fantastické pozici. Teď je před námi zápas s Ázerbájdžánem, který když zvládneme, odpoutáme se od dalšího soupeře. Pak už tam bude jen zápas s Českem, na který se těšíme, a jsem si jistý, že Češi se na něj těší také," prohlásil O'Neill.

"Ještě nás čeká hodně utkání, ale máme deset bodů po pěti zápasech. Čtyřikrát jsme udrželi čisté konto a jediný, kdo nás porazil, jsou mistři světa Němci. Navíc jsme doma nastříleli deset branek. Takže těch pozitiv je tam opravdu hodně," dodal.

Severoirští fotbalisté po nedělní výhře odskočili Norsku už na sedmibodový rozdíl. Už po 87 vteřinách je za třemi body nasměroval Jamie Ward. "Takhle rychle jsem gól ještě nikdy nedal. Byl to pro nás skvělý start do zápasu. Všichni teď mohou vidět, jak hrajeme s velkým sebevědomím. Zvlášť, když vedeme," řekl Ward.

Vedení následně potvrdil Conor Washington a Norové už neměli odpověď. "Byl to od nás fantastický výkon. Od žádného z hráčů jsme nemohli chtít víc. Byl to důležitý zápas, ale vypořádali jsme se s tím. Hráli jsme opravdu dobrý fotbal," pochvaloval si O'Neill.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace