Ronaldo ušetří na daních, momentálně chystá vlastní slipy. Zaměstnanci Fiatu jsou naštvaní

10. července 2018 07:07 - Turín/Praha

Hvězdný Cristiano Ronaldo už je jen krok od podpisu smlouvy s Juventusem. „Výstupní klauzuli sto miliónů eur naplníme, hráčovu představu o ročním platu třicet miliónů eur akceptujeme. Klubu v jejím naplnění pomůže obchodní smlouva s Fiatem,“ cituje list Gazzetta dello Sport šéfa Juventusu i automobilky Fiat Andreu Agnelliho (rodina Agnelliů vlastní 30 % akcií automobilky Fiat a 63 % Juventusu - pozn. autora), podle něhož je v přepočtu 2,6 miliardy korun do třiatřicetiletého borce dobrou investicí a jeho výdělek 780 miliónů korun ročně odpovídá jeho kvalitám.

 

Themba Hadebe, ČTK/AP

Deník Corriere dello Sport poukazuje zase na skutečnost, že Ronaldo výrazně ušetří na daních. Podle italských zákonů zaplatí jako nově příchozí do země za rok jen částku 100 000 eur, tedy zhruba 2,6 miliónu korun. „Při jeho obrovských příjmech z celého světa je to zanedbatelná suma," uvádí italský deník. Ve Španělsku mu hrozilo vězení za daňový únik ve výši 16,5 miliónu eur (asi 429 mil. korun), tento týden musí částku zaplatit, což hodlá učinit.

V průběhu týdne by měly být smlouvy mezi Realem Madrid a Juventusem i tříletý kontrakt hráče podepsány. Ronaldo momentálně nemá čas, jednak je s přítelkyní a dětmi na dovolené na nejmenovaném řeckém ostrově, a také dokončuje přípravu prezentace vlastního spodního prádla, které ponese jeho jméno a mělo by ještě v létě zaplavit svět. Už ho představil na sociálních sítích.

Skutečnost, že na Ronaldově platu by se měl údajně celou částkou podílet Fiat naštvala jeho zaměstnance. Pracovník firmy Fiat Gerardo Giannone řekl italským novinářům: „Po Higuaínovi nyní Ronaldo? Hanba jim! Zaměstnanci Fiatu si ani zdaleka tolik nevydělají za deset let, co on dostane za rok."

kft, Sport.cz, Právo

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..