Schick řádil! Dvěma góly a nahrávkou zařídil výhru AS Řím

Parádní večer zažil český fotbalový útočník Patrick Schick, který pomohl AS Řím dvěma góly a nahrávkou k hladkému postupu do čtvrtfinále Italského poháru. Favorizovaný prvoligový tým v dnešním osmifinále zdolal 4:0 soupeře ze třetí nejvyšší soutěže Virtus Entella.

Útočník AS Řím Patrik Schick (třetí zleva) se raduej se spoluhráči z gólu v poháru proti týmu Virtus Entella.

Schick se v prvním utkání v novém kalendářním roce prosadil už po 23 sekundách, kdy skóroval patičkou po přihrávce Cengize Ündera.

Český reprezentant se pak v závěru poločasu proměnil v nahrávače a asistoval u druhé trefy Ivána Marcana.

Brzy třiadvacetiletý Schick skóroval i v úvodu druhé půle a ve 47. minutě dal svému mužstvu třígólové vedení po přihrávce Justina Kluiverta. Devatenáctiletý Nizozemec pak ještě asistoval u závěrečného gólu Javiera Pastoreho.

Ve čtvrtfinále poháru čeká Římany Fiorentina. Serie A se po krátké pauze rozběhne o víkendu.