Živě

Vystřelili 47krát za zápas! Rekordní množství pokusů jim ale přesto vítězství nepřineslo

16. dubna 2019 18:09 - Bergamo/Praha

Těžko říct, jaké slovo se pro to dá použít. Frustrace? Zmar? Beznaděj? Asi všechny tři výrazy by mohly charakterizovat to, co předvedli hráči v jednom ze zápasů Serie A, tedy konkrétně v utkání mezi Atalantou a Empoli. Domácí Atalanta totiž směrem k bráně soupeře vysílala jeden pokus za druhým a nakonec vystřelila celkem sedmačtyřicetkrát. Přesto zápas skončil 0:0.

 

Daniele Mascolo, Reuters

Od zápasu šestého týmu s osmnáctým mnozí čekali, že bude jasnou záležitostí. A on také byl. Hráči Atalanty průměrně vystřelili zhruba každé dvě minuty - celkem 47krát, z toho osmnáctkrát na bránu. Žádný tým v pěti nejlepších evropských ligách nikdy v jednom zápase nevystřelil víckrát, ani celkově, ani na branku. Alespoň ne od doby, co se tyto statistiky vedou (od ročníku 2006-2007).

Přesto Atalanta nevyhrála. Její hráči totiž ze všech pokusů nedokázali ani jednou překonat brankáře Empoli. Příznivci defenzivního fotbalu by remíze 0:0 asi zatleskali, ale ostatní jen nechápavě kroutí hlavou.

Empoli se zmohlo na jedinou střelu na bránu, ale Dragowski zachytal skvěle

Gólman Empoli Bartlomiej Dragowski se stal skutečným hrdinou utkání, když dokázal předvést neskutečné množství zákroků, včetně několika opravdu skvělých. Míče se podle statistik serveru BBC Sport dotknul celkem 67krát. Jen jeden hráč z jeho týmu měl více dotyků s balónem.

Empoli oproti pokusům Atalanty vypadá jen jako chudý příbuzný. Celkem si jeho hráči připsali tři střely, z nichž jediná mířila na bránu. Dva pokusy přitom proběhly v prvních šesti minutách.

bak, Sport.cz

Časová osa: Itálie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..