Živě

Inter Milán uvažuje o vybudování akademie v Česku

14. května 2019 13:09 - Praha

Zástupci slavného fotbalového klubu Interu Milán se zajímají o vybudování mládežnické akademie v České republice. Dosud jich ve světě mají jedenáct. Kritériem pro otevření akademie bude výsledek kempu pro hráče od 5 do 17 let, který se uskuteční v Trutnově od 15. do 20. července.

 

Daniele Mascolo, Reuters

"Jedním z úkolů kempu je zjistit, jak se v zemi, v níž ještě nepůsobíme, pracuje. Na základě této zkušenosti vyhodnotíme možnost, jestli zde jsou předpoklady a vůle k vybudování globálního projektu, jako je akademie Interu," řekl na tiskové konferenci v Praze technický ředitel akademie Marco Monti.

V jednání je příprava dalšího kempu, který by se případně uskutečnil v srpnu na Moravě. Letní kempy uspořádá Inter i v Belgii, Bělorusku, Bulharsku, Číně, Kolumbii, Itálii, Maďarsku, Nizozemsku, na Slovensku a ve Spojených státech amerických.

Kempy podporuje i Zanetti

Kempy podporuje také bývalý kapitán Interu Javier Zanetti, vítěz Ligy mistrů z roku 2010, který se do tréninků občas aktivně zapojuje.

Projekt Inter Academy vznikl v roce 2008. "Jeho cílem je vyvážet do celého světa naše technické know-how, pokud jde o trénink mládeže," uvedl Monti. "Proces spočívá v tom, že jednak školíme trenéry v jednotlivých zemích, kteří se toho projektu účastní, a zároveň trénujeme mládež," dodal.

Akademie působí v Argentině, Austrálii, Bělorusku, Brazílii, Číně, Indonésii, Japonsku, Kolumbii, Libanonu, Maďarsku a na Slovensku. O přesném umístění akademie v České republice nemá klub jasno.

ČTK

Časová osa: Itálie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..