Rubriky:

Itálie

Brescia je připravena zaplatit za Zmrhala. Na kolik si přijde Slavia?

2. srpna 2019 15:06 - Praha
(Aktualizováno: 2. srpna 2019 15:52)

Další tučná částka by měla zamířit do vršovického Edenu. Brescia je připravena za záložníka Jaromíra Zmrhala zaplatit fotbalové Slavii 3,75 milionu eur, což je přibližně 94 milionů korun. Nováčkovi Serie A se má český reprezentant podle italských médií upsat na pět let. Vedení sešívaných potvrdilo, že dalo Zmrhalovi k přestupu zelenou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hodně štěstí, princi, popřál mu ve čtvrtek šéf klubu Jaroslav Tvrdík, když potvrdil, že vedení klubu souhlasí s jeho odchodem do Itálie.

Jaromír Zmrhal tak dostane nejhezčí dárek k 26. narozeninám, které slaví právě dnes.

Škodná samozřejmě nebude ani Slavia. Podle italských uzdrojů se může těšit na částku blížící se k hranici 100 milionů korun.

"Zmrhal je jednak odchovanec, který pro klub strašně moc udělal. Už v minulosti na naše přání navíc odmítl dvě nabídky přestoupit - jednou do bundesligy, jednou do Ruska. Má právo zkusit si zahraniční fotbal," poukázal Tvrdík.

"Vyhověl nám tehdy v situaci, kdy by jeho odchod klub sportovně poškodil. Dnes už k němu máme několik alternativních stejně kvalitních hráčů. Trenérský tým i sportovní ředitel doporučili souhlasit s přestupem, což v Jaromírově situaci rád udělám. Neprodáváme ho z ekonomických důvodů, ale z hlediska jeho sportovního růstu," ujistil Tvrdík.

Pro třináctinásobného českého reprezentanta půjde o první zahraniční angažmá. V Brescii se může setkat s krajanem Alešem Matějů. Třiadvacetiletý obránce v Itálii rok hostoval z anglického Brightonu a mužstvu pomohl po osmi letech k návratu do Serie A. Poté v Brescii zůstal na přestup.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..