Rubriky:

Itálie

Charitativní kampaň AS Řím je úspěšná! Našlo se díky ní už páté ztracené dítě

20. září 2019 16:45 - Londýn/Praha

Díky charitativní kampani fotbalového klubu AS Řím se podařilo najít už páté dítě. Celek z hlavního italského města ji přitom spustil teprve v červenci. Její podstatou je, že společně s přestupy uveřejňuje klub také fotografie pohřešovaných dětí.

 

Alberto Lingria, Reuters

Na sociálních sítích AS Řím se od letošního července objevují při příležitosti příchodu nového hráče speciální videa. Na nich je nalevo vyobrazena nová posila italského celku a napravo se po spuštění videa postupně vystřídá několik fotografií, na nichž jsou pohřešované děti.

Nyní, necelé tři měsíce po spuštění kampaně, se zdá, že je celá akce více než úspěšná. Podařilo se totiž najít už pět pohřešovaných. Dvě keňské děti byly nalezeny poté, co AS podepsalo smlouvu s Henrichem Mchitarjanem a Chrisem Smallingem.

AS Řím rozjel chvályhodnou kampaň. Společně s přestupy uveřejňuje fotografie pohřešovaných dětí

Našla se také dívka z Londýna a chlapec z Belgie poté, co do klubu přišli Mert Cetin a Davide Zappacosta. Naposledy byla nalezena další dívka z Londýna, která se objevila ve vícero videích. Její identita nyní už ze zákona nemůže být zveřejněna, ví se ale, že pohřešována byla od 12. července a je jí 16 let.

„Jsme opravdu vděční našim přátelům v AS Řím za to, že sdílejí na sociálních sítích přestupová videa, v nichž představují ztracené děti," cituje BBC Sport výkonnou ředitelku organizace Missing People Jo Youleovou.

bak, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..