Rubriky:

Itálie

Verona má kvůli rasismu uzavřenou část tribuny

5. listopadu 2019 15:25 - Řím

Fotbalový klub z Verony byl potrestán za rasistické pokřiky fanoušků na útočníka Brescie Maria Balotelliho. Disciplinární komise italské ligy Hellasu za incident z nedělního zápasu, který domácí tým vyhrál 2:1, na jeden zápas zavřela část tribuny.

 

Simone Venezia, ČTK/AP

Balotelli už v prvním poločase pohrozil odchodem ze hřiště kvůli tomu, že z tribun slyšel opičí skřeky. Rozhodčí na pět minut zastavil hru a prostřednictvím hlasatele vyzval příznivce, aby se uklidnili. Útočník Brescie se rozhodl pokračovat.

Disciplinárka dnes Veronu potrestala, protože podle delegáta a dalších svědků byly skřeky jasně slyšet. V souvislosti s nedělním zápasem nejde o první trest. Už dříve vedení klubu z Verony uložilo jedenáctiletý zákaz vstupu na stadion šéfovi fanoušků ultras Lucovi Castellinimu za to, že o bývalém útočníkovi Liverpoolu nebo Manchesteru City Balotellim prohlásil, že nikdy nebude plnohodnotým Italem.

Brescia znovu prohrála, Balotelli hrozil odchodem ze hřiště

Ještě před tím než disciplinární komise vynesla trest, požádala část zastupitelů města Verona o právní kroky proti Balotellimu, který podle nich Veronu křivě obvinil z rasismu. Podle nich na tribunách žádné urážky nezazněly, což po zápase tvrdili i trenéři obou klubů.

ČTK

Časová osa: Itálie

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..