Juventus - Fiorentina 3:0Juventus si díky dvěma Ronaldovým penaltám poradil s Fiorentinou, Barák se v Lecce uvedl gólem

Fotbalisté Juventusu zdolali v italské lize Fiorentinu 3:0 a týden po porážce v Neapoli (1:2) se vrátili na vítěznou vlnu. O dva góly se postaral z penalt nejlepší střelec turínského klubu v sezoně Cristiano Ronaldo. Při debutu za Lecce se brankou uvedl český záložník Antonín Barák a jeho nový tým porazil FC Turín 4:0. Druhý tým tabulky Inter po třech ligových remízách zvítězil, výhru 2:0 nad Udine zařídil Romelu Lukaku.

Fotbalista Juventusu Cristiano Ronaldo slaví gól proti Fiorentině.

Ronaldo proměnil první penaltu ve 40. minutě, kdy potrestal ruku Germana Pezzelly. Portugalský útočník se stal druhým hráčem Juventusu, který v lize vstřelil gól v devíti utkáních po sobě. Před ním se to povedlo jen Davidu Trézéguetovi v roce 2005.

Deset minut před koncem zápasu Ronaldo nezaváhal ani po faulu na Rodriga Bentancura a dal 19. gól v sezoně. Za Juventus, kde působí druhou sezonu, dal už rovných 50 branek. Výhru ligového lídra zpečetil nizozemský stoper Matthijs De Ligt v nastavení hlavičkou po rohovém kopu.

Barák se trefil při prvním startu za sestupem ohrožené Lecce, kam odešel na hostování z Udine. Dvanáctinásobný reprezentant si ve vápně našel odražený míč a střelou pod břevno zvýšil v 19. minutě na 2:0. Domácí už nezaváhali a mají teď na sestupové pozice tříbodový náskok.

Immobile drží Ronalda na distanc

Třetí Lazio zvítězilo nad Spalem vysoko 5:1. Už po třech minutách skóroval lídr tabulky střelců Serie A Ciro Immobile, na něj o necelou čtvrthodinu později navázal Felipe Caicedo. Oba útočníci domácích se do přestávky trefili ještě jednou. Immobile má na kontě z 21 zápasů 25 gólů, o šest víc než druhý Ronaldo.

Bergamo využilo sobotního zaváhání AS Řím a po remíze 2:2 s Janovem se dostalo o skóre na čtvrtou příčku. Všechny góly padly v první půli. V dresu domácí Atalanty se prosadili Rafael Toloi a Josip Iličič, Janovu dopomohly k bodům branky Domenica Criscita z penalty a Antonia Sanabrii. Výsledek už poté neovlivnilo vyloučení Valona Behramiho v 83. minutě.

Belgický snajpr Romelu Lukaku zařídil dvěma trefami výhru Interu Milán ned Udine.

Lukaku se poprvé prosadil v 64. minutě, kdy si našel přetažený centr a vypálil na zadní tyč. Druhou branku přidal belgický útočník, který je se šestnácti góly třetím nejlepším střelcem ligy, z penalty o sedm minut později.

AC Milán bez nemocného Zlatana Ibrahimovice nenavázal na sérii tří ligových výher a remizoval 1:1 s Veronou. Hosté šli do vedení díky Davidemu Faraonimu, za AC vyrovnal Hakan Calhanoglu. Verona dohrávala od 68. minutě bez vyloučeného Sofyana Amrabata, přesto vyrovnaný stav udržela. V milánském dresu debutoval v nastavení osmnáctiletý Daniel Maldini, pokračovatel slavného fotbalového rodu. Jeho otec Paolo odehrál za AC rekordních 647 ligových zápasů a děda Cesare 347 utkání.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:
Juventus Turín - Fiorentina 3:0 (40. z pen. a 80. z pen. Ronaldo, 90.+1 de Ligt)
AC Milán - Hellas Verona 1:1 (29. Calhanoglu - 13. Faraoni)
Bergamo - FC Janov 2:2 (12. Toloi, 35. Iličič - 19. Criscito z pen., 33. Sanabria)
Lazio Řím - Spal Ferrara 5:1 (4. a 29. Immobile, 16. a 38. Caicedo, 58. Adekanye - 65. Missiroli)
Lecce - FC Turín 4:0 (11. Deiola, 19. Barák, 64. Falco, 78. Lapadula z pen.),
Udine - Inter Milán 0:2 (64. a 71. z pen. Lukaku).