Rubriky:

Itálie

Počtvrté pozitivní! Hvězdný útočník Juventusu se po více než měsíci nezbavil koronaviru

29. dubna 2020 11:32 - Praha

Útočník Juventusu Paulo Dybala měl počtvrté za posledních šest týdnů pozitivní na covid-19. Uvedl to pořad španělské televize El Chiringuito.

 

Profimedia.cz

Argentinský fotbalista na instagramu 21. března oznámil, že u něj i jeho přítelkyně lékaři zjistili nákazu nového typu koronaviru. O šest dní později šestadvacetiletý Dybala na videonahrávce prohlásil, že se u něj objevily silné příznaky nemoci, ale cítí se už mnohem lépe.

"Naštěstí už se cítím daleko lépe. Nevnímám nějaké příznaky té nemoci," konstatoval fotbalista. Jak se ukázalo, vyhráno ale zdaleka neměl.

Před Dybalou se nakazili jeho kluboví spoluhráči Daniele Rugani a Blaise Matuidi. V polovině dubna web Juventusu uvedl, že se oba vyléčili. Dybalův stav tehdy "Stará dáma" nekomentovala.

Koronavirus léčí jen vitamíny a šumivými tabletami! Dybala chtěl s přítelkyní prchnout z Itálie

Dalším možným krokem u Dybaly je krevní test, který ukáže, zda si jeho tělo vytvořilo protilátky a pokud ano, tak kolik. Přes měsíc bojuje s koronavirem i brankář Atalanty Bergamo Marco Sportiello, který musí nadále zůstat v karanténě.

"Na začátku jsem byl hodně rychle unavený. Po pěti minutách jsem byl úplně zadýchaný. Podle toho jsem zjistil, že pořád není něco v pořádku," svěřil se Dybala. A testy ukázaly, že je dál pozitivní na covid-19. "Později se přidal kašel, únava a když jsem spal, dostával jsem zimnici. Z klubu nás ale uklidňovali, že budeme se ženou v pohodě, tak se snažíme být i dál v klidu," svěřil se fotbalista Juventusu.

Dybala zřejmě přijde o začátek individuální přípravy, která díky uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru začne 4. května. Ve skupinách by měli hráči začít trénovat o dva týdny později. "Pokud se dostaneme do této fáze, musíme zajistit maximální bezpečnost všech hráčů," poznamenal italský premiér Giuseppe Conte.

V Itálii se novým typem koronaviru nakazilo přes 201 000 lidí. Na komplikace spojené s onemocněním covid-19 v zemi zemřelo přes 27 000 lidí, což je nejvíce v Evropě.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..