Rubriky:

Itálie

Italskou fotbalovou ligu bude hrát možná jen 18 místo 20 týmů

2. prosince 2008 12:02 - ŘÍM

V nejvyšší italské fotbalové soutěži bude možná od roku 2010 hrát jen osmnáct místo současných dvaceti týmů. Snížení počtu účastníků navrhuje prezident svazu Giancarlo Abete s tím, že by reforma měla platit po skončení stávající smlouvy o prodeji televizních práv.

"Je to jediná cesta, jak fotbal zachránit. Nemáme jinou možnost. Přeorganizování ligových soutěží je pro obnovu italského fotbalu naprosto nezbytné," řekl Abete.

V Itálii je celkem 132 profesionálních fotbalových klubů. Vzhledem k současné ekonomické krizi se však zdá, že finanční prostředky na fotbalovém trhu k uživení všech nestačí.

Vedle Serie A by mohly už od příští sezony nastat změny ve druhé lize, kterou by hrálo dvacet místo současných dvaadvaceti celků. Řada týmů ze Serie B je totiž zadlužených a jejich hráči už několik měsíců nedostali plat. Nedávno účastníci druhé ligy protestovali proti údajně nespravedlivému dělení zisku z prodeje televizních práv mezi první a druhou ligou.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..