Rubriky:

Itálie

Duely v Itálii začnou na protest o čtvrt hodiny později

30. ledna 2009 21:37 - ŘÍM

Víkendová utkání první a druhé italské ligy začnou se čtvrthodinovým zpožděním oproti plánu. Je to protest hráčské asociace proti ročnímu trestu, který ve čtvrtek dostali fotbalisté Daniele Mannini a Davide Possanzini za pozdní příchod k dopingové kontrole.

"Chceme projevit solidaritu se našimi kolegy Manninim a Possanzinim, kteří dostali skandální trest," uvedli v prohlášení představitelé hráčské asociace.

Fotbalisté dostali od mezinárodní arbitráže CAS roční distanc za porušení dopingových pravidel z prosince 2007, kdy působili v druholigové Brescii. Italský olympijský výbor je původně potrestal jen patnáctidenním zákazem startu. Proti krátké suspendaci se odvolala Světová antidopingová agentura WADA, a i když CAS nevyhověla jejímu požadavku na dvouletý trest, udělila i tak poměrně nečekaný distanc do ledna roku 2010.

Mannini už na rozdíl od svého kolegy z Brescie odešel a patří k oporám prvoligové Neapole.

ČTK

Časová osa: Itálie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..