Atalanta - Lazio Řím 3:2Bergamo otočilo ligový šlágr s Laziem Řím

Fotbalisté Atalanty Bergamo otočili šlágr 27. kola italské ligy, ve kterém prohrávali po 11 minutách o dva góly, a zvítězili nad Laziem Řím 3:2. Z brzy inkasované branky se oklepal i AS Řím, který vyhrál 2:1 nad Sampdorií Janov. Inter Milán naopak nedotáhl obrat do vítězného konce a remizoval se Sassuolem 3:3.

Robin Gosens střílí první gól Atalanty Bergamo v utkání s římským Laziem.

Lazio vstoupilo do zápasu aktivněji, po vlastní brance Martena De Roona a trefě Sergeje Milinkoviče-Saviče vedl druhý tým soutěže již v 11. minutě 2:0. Domácí snížili sedm minut před poločasem hlavičkou Robina Gosense.

Druhý poločas již byl v režii domácích. Tvrdou ranou zpoza šestnáctky se s odrazem od břevna trefil Ruslan Malinovskij, v 80. minutě pak zařídil Bergamu body po rohovém kopu José Palomino. Lazio nevyhrálo poprvé po čtyřech ligových utkáních a na lídra tabulky Juventus ztrácí čtyři body.

Římskému AS se naopak zadařilo, přestože od 11. minuty po trefě Manola Gabbiadiniho se Sampdorií prohrával. Branku Jordana Veretouta v první půli ještě videorozhodčí po předchozí hře rukou odvolal, obrat tak po přestávce zařídil dvěma brankami Edin Džeko, se čtrnácti ligovými trefami nejlepší střelec týmu.

Christian Eriksen z Interu Milán bojuje o míč s hráči Sassuola.

Sassuolo šlo do vedení překvapivě už po čtyřech minutách hry, z brejku se prosadil Francesco Caputo. Inter ještě před poločasem otočil díky brance Romelua Lukaka z penalty a střele Cristiana Biraghiho po rychlé kombinaci.

Hektickou koncovku utkání zahájil v 81. minutě Domenico Berardi, který vyrovnal z pokutového kopu. A ačkoliv Borja Valero po pěti minutách vrátil domácím vedení, bod za remízu zařídil z následného tlaku Giangiacomo Magnani. Vyloučení slovenského stopera Interu Milana Škriniara, který v nastaveném čase viděl druhou žlutou kartu za podražení, již na skóre vliv nemělo.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:
Inter Milán - Sassuolo 3:3 (41. Lukaku z pen., 45.+1 Biraghi, 86. Valero - 4. Caputo, 81. Berardi z pen., 89. Magnani)
AS Řím - Sampdoria Janov 2:1 (64. a 85. Džeko - 11. Gabbiadini)
Bergamo - Lazio Řím 3:2 (38. Gosens, 66. Malinovskij, 80. Palomino - 5. vlastní De Roon, 11. Milinkovič-Savič).