Propuštěný trenér Ranieri se chce s Juventusem soudit o odstupné

20. května 2009 12:14 - TURÍN

Propuštěný trenér Claudio Ranieri se chce s Juventusem Turín soudit o odstupné 1,5 milionu eur (40 milionů korun), které mu podle smlouvy náleží. Italský velkoklub ovšem hodlá kouče raději stále vést jako svého zaměstnance a platit mu gáži až do konce kontraktu v červnu 2010, nebo do doby, než si najde jiné angažmá.

Sedmapadesátiletý Ranieri byl propuštěn v pondělí dvě kola před koncem italské ligy po sedmizápasové sérii bez vítězství. Automatický postup do Ligy mistrů se Juventusu s českými hráči Pavlem Nedvědem a Zdeňkem Grygerou pokusí zachránit ředitel mládežnické akademie Ciro Ferrara.

"Když jsme podepisovali smlouvu, (generální manažer Jean-Claude) Blanc mi slíbil, že když v Juventusu nebudou spokojeni s mou prací, aktivují tu klauzuli," řekl deníku La Republicca Ranieri k odstupnému. Místo toho ho však "Stará dáma" bude zaměstnávat a případný zájemce o Ranieriho služby bude muset žádat turínský klub o povolení. "Blanc nedodržel slovo. Takhle se opravdoví muži nechovají a navíc to není ani styl Juventusu," dodal bývalý trenér Chelsea.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..