AC Milán - Atalanta 1:1Bergamo odložilo mistrovské oslavy Juventusu

Fotbalisté Bergama remizovali v 36. kole italské ligy s AC Milán 1:1 a udrželi si teoretickou naději na titul. Juventus, který nyní vede tabulku o pět bodů, si ale může devátou mistrovskou trofej v řadě zajistit už v nedělní dohrávce, pokud porazí Sampdorii Janov.

Milánský Hakan Calhanoglu v akci při zápase s Bergamem.

V duelu dvou nejúspěšnějších týmů po restartu soutěže poslal domácí AC do vedení ve 14. minutě Hakan Calhanoglu. Atalanta mohla vyrovnat už po deseti minutách, pokutový kop Ruslana Malinovského ale zlikvidoval brankář Gianluigi Donnarumma. O dalších deset minut později už ale na trefu kanonýra Duvána Zapaty nestačil.

Milán, který stejně jako Bergamo po koronavirové pauze ještě neprohrál, figuruje v tabulce na šestém místě zaručujícím účast v Evropské lize.