Živě

Podle Lippiho nemohou hrát za Itálii homosexuální fotbalisté

27. srpna 2009 09:08 - ŘÍM

Podle trenéra Marcela Lippiho za italskou reprezentaci nemůžou hrát homosexuální fotbalisté. Pokud by totiž svou sexuální orientací zveřejnili, zájem médií by je prý zničil. "Itálie je jediná země, kde jsou čtyři výhradně sportovní deníky a to nemluvím o tom, kolik prostoru dávají fotbalu ostatní média," citovala Lippiho agentura ANSA.

 

Antonio Calanni, ČTK/AP

"Aby se ten prostor zaplnil, všechno se zveličuje a dramatizuje. A představte si, jak by se zacházelo s homosexuálními fotbalisty. A i kdyby společnost jejich orientaci akceptovala, zájem o ně by byl takový, že by to nedělalo dobrotu," dodal.

Trenér mistrů světa z roku 2006 současně uvedl, že pokud by se některý z fotbalistů přihlásil k homosexualitě, rozhodně by ho nevyřadil z týmu, ale naopak by se mu snažil pomoci. Lippi se k otázce gayů ve fotbale vyjádřil týden poté, co se jeden muž pokusil v Římě ubodat homosexuální pár.

Proti Lippiho výrokům se postavila italská organizace Arcigay. "Proč, pane Lippi, by fotbalisté nemohli dát najevo svou homosexuální lásku, když v televizi flirtují s kdejakou modelkou?" uvedla v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..