Rubriky:

Itálie

Italská liga začne bez diváků

8. září 2020 10:53 - Řím

Italská fotbalová liga začne 19. září na prázdných stadionech. V zemi byl nejméně do 7. října prodloužen zákaz diváckých návštěv na velkých sportovních akcích kvůli pokračující pandemii koronaviru. Vládní opatření v pondělí podepsal premiér Giuseppe Conte.

 

Facebook. Spal

Už o víkendu Conte konstatoval, že na stadionech jsou nevyhnutelné tlačenice, což platí zejména u vstupů a východů. Dopředu proto avizoval, že znovuotevření stadionů by zatím bylo krajně nevhodné.

Vedení svazu usilovalo o to, aby liga začala alespoň s omezeným počtem fanoušků v ochozech. Na konci srpna proto předložilo vládě návrh na uvolnění hygienických a bezpečnostních opatření, svolení ale nezískalo. A i nadále bude záležet na vývoji situace, podle státní tajemnice ministerstva zdravotnictví Sandry Zampaové je v současnosti myslitelný návrat diváků do hledišť v polovině října.

"Pokud budou čísla dobrá, mohli by být 17. října na derby Inter Milán - AC Milán diváci," řekla Zampaová stanici Radio Punto Nuovo.

V Itálii zemřelo s nákazou covidu-19 více než 35 000 lidí, čímž se řadí k nejvíce postiženým zemím světa.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..