Živě

Mutu dostal za vyloučení proti bývalému klubu třízápasový distanc

17. října 2011 18:14 - MILÁN

Rumunský útočník Ceseny Adrian Mutu před utkáním proti svému bývalému zaměstnavateli Fiorentině veřejně prohlašoval, že případný gól nebude slavit, nakonec však měl úplně jiné starosti. Nedělní zápas kvůli vyloučení nedohrál a dnes navíc dostal třízápasový distanc.

 

Jose Manuel Ribeiro, Reuters

Dvaatřicetiletý Mutu, jenž z Fiorentiny odešel po pěti letech letos v červnu, dostal červenou kartu za incident s Mattiou Cassanim. Obránce Fiorentiny ho zezadu zatáhl za dres a rumunský útočník se po něm ohnal. Za úder do tváře ho rozhodčí okamžitě vyloučil, Cassanimu dal žlutou kartu.

Disciplinární řízení není pro Mutua ničím novým. Loni se ještě jako hráč Fiorentiny vrátil po devítiměsíčním trestu, na podzim napadl barmana a letos v lednu zase odešel bez vysvětlení z tréninku. Z doby svého působení v Chelsea se váže jeho dluh 17 milionů eur, které musí londýnskému klubu zaplatit za svůj pozitivní test na kokain.

Ještě o jeden zápas delší distanc dnes dostal gruzínský obránce Janova Kacha Kaladze. Bývalý hráč AC Milán byl v utkání s Lecce vyloučen po druhé žluté kartě a urazil rozhodčího. K čtyřzápasovému trestu obdržel pokutu 5000 eur.

ČTK

Časová osa: Itálie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..