AC Milán v Lecce smazal tříbrankovou ztrátu a zvítězil 4:3

ŘÍM

Fotbalisté AC Milán smazali v italské lize v Lecce tříbrankovou ztrátu a díky čtyřem gólům v druhém poločase vyhráli 4:3. Čistým hattrickem během osmnácti minut od příchodu na hřiště se v dresu obhájců titulu blýskl střídající Ghaňan Kevin-Prince Boateng. Soupeři Plzně ve skupině Ligy mistrů pak sedm minut před koncem zajistil první venkovní výhru v Serii A kolumbijský stoper Mario Yepes.

Kevin-Prince Boateng z AC Milán (uprostřed) se raduje se spoluhráči Taiwem (vlevo) a Bonerou

Utkání na stadionu Via del Mare začalo minutou ticha za italského motocyklového závodníka Marka Simoncelliho, který tragicky zahynul po nehodě v ranní Velké ceně Malajsie. Hráči AC si svého velkého fanouška připomněli také černými páskami.

Hosté v prvním poločase totálně propadli a třikrát inkasovali. Za Lecce se trefili Uruguayci Guillermo Giacomazzi a Carlos Grossmüller, penaltu proměnil Massimo Oddo, hostující právě z Milána.

Po přestávce však "Rossoneri" předvedli nevídaný obrat, v němž hrál hlavní roli Kevin-Prince Boateng. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník do druhého poločasu vystřídal Brazilce Robinha a třemi přesnými střelami rozhodl.

Trenér AC Massimiliano Allegri do utkání postavil sestavu: Abbiati - Abate, Nesta, Yepes, Antonini (46. Aquilani) - Ambrosini, Van Bommel, Nocerino - Robinho (46. Boateng) - Cassano (89. El Shaarawy), Ibrahimovic.

Druhý milánský velkoklub Inter porazil Chievo 1:0 a připsal si první ligovou výhru před svými fanoušky. Utkání rozhodl ve 34. minutě záložník Thiago Motta. Celých devadesát minut odehrál v dresu veronského mužstva reprezentační středopolař Kamil Vacek.

Do čela tabulky se vyhouplo neporažené Udine po jasné domácí výhře 3:0 nad nováčkem Novarou. Dvěma brankami se na triumfu podílel nejlepší střelec z minulých dvou ročníků italské ligy Antonio Di Natale, jenž se šesti trefami opět vede pořadí nejlepších kanonýrů.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:
Lecce - AC Milán 3:4 (4. Giacomazzi, 30. Oddo z pen., 37. Grossmüller - 49., 55. a 63. Boateng, 83. Yepes), AS Řím - Palermo 1:0 (7. Lamela), Cagliari - Neapol 0:0, Inter Milán - Chievo 1:0 (34. Motta), Parma - Bergamo 1:2 (80. Valdés - 55. a 58. Moralez), Siena - Cesena 2:0 (9. Gonzalez, 53. Calaio), Udine - Novara 3:0 (33. a 49. Di Natale, 39. Domizzi), Boloňa - Lazio Řím 0:2 (23. vlastní Acquafresca, 48. Lulič).