Živě

Italský fotbalista, který odmítl úplatek, byl pozván na Zlatý míč

7. ledna 2012 15:43 - ŘÍM

Italský fotbalista Simone Farina z druholigového Gubbia se dočkal dalšího ocenění za to, že odmítl úplatek 200 000 eur (přes pět miliónů korun). Prezident FIFA Sepp Blatter ho podle listu La Repubblica pozval na pondělní galavečer při příležitosti udílení Zlatého míče v Curychu.

 

Jan Handrejch, Právo

Devětadvacetiletý Farina dostal nabídku za úplatu ovlivnit listopadový zápas Italského poháru s Cesenou. Peníze odmítl a událost nahlásil na policii, která následně zatkla sedmnáct lidí včetně Alessandra Zamperiniho, bývalého Farinova spoluhráče z přípravky AS Řím, jenž fotbalistu zkoušel uplatit.

Farinovo gesto už dříve ocenil trenér italské reprezentace Cesare Prandelii a pozval ho do týmu před přípravným utkáním s USA, které je v plánu 29. února. Obránce Gubbia bude s "Azzurri" tři dny trénovat, do zápasu však nezasáhne.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..