Sassuolo - Sampdoria 1:0Sampdoria s Janktem prohrála v Sassuolu

Řím/Praha

Fotbalisté Sampdorie Janov prohráli v 33. kole italské ligy 0:1 na hřišti Sassuola. Za hosty odehrál 79 minut český reprezentační záložník Jakub Jankto.

Domenico Berardi (vlevo) ze Sasuola oslavuje gól proti Sampdorii

Jediný gól utkání dal v 69. minutě akrobatickými nůžkami nejlepší střelec Sassuola Domenico Berardi. Jeho tým vyhrál počtvrté v řadě a zůstává na osmé příčce, na poháry ztrácí v neúplné tabulce šest bodů. Sampdoria je devátá s odstupem sedmi bodů za svým dnešním soupeřem.

Poslední tým soutěže Crotone si udrželo výhrou 4:3 v Parmě teoretickou naději na záchranu. Pět kol do konce ale ztrácí na sedmnácté Benevento 13 bodů. Parma je na tom na předposlední příčce jen o dva body lépe.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:
FC Janov - Spezia 2:0 (63. Scamacca, 86. Šomurodov)
Parma - Crotone 3:4 (29. Hernani, 49. Gervinho, 54. Mihaila - 42. a 69. z pen. Simy, 14. Magallan, 45.+1 Ounas)
Sassuolo - Sampdoria Janov 1:0 (69. Berardi)