Živě

Lazio Řím - AC Milán 3:0 Fotbalisté Neapole a Lazia zdramatizovali v italské lize boj o Champions League

26. dubna 2021 20:34 - Řím
(Aktualizováno: 26. dubna 2021 22:42)

Fotbalisté Neapole porazili v dohrávce 33. kola italské ligy FC Turín 2:0 a po druhé výhře za sebou se dál drží v boji o postup do Ligy mistrů. Selhal naopak AC Milán, který prohrál s šestým Laziem 0:3. Za suverénně vedoucím Interem a druhým Bergamem srovnala Neapol v tabulce bodově krok s Juventusem, na 66 bodech zůstal i pátý AC Milán. Lazio ztrácí na první čtyřku pět bodů.

Alberto Lingria, Reuters

Neapol v Turíně rozhodla už v úvodní čtvrthodině, kdy se v rozmezí dvou minut prosadili francouzský záložník Tiémoué Bakayoko a nigerijský útočník Victor Osimhen. Domácí se na zvrat nezmohli, v závěru navíc musel po druhé žluté kartě předčasně ze hřiště Rolando Mandragora.

AC Milán, který si Ligu mistrů zahrál naposledy v sezoně 2013/14, inkasoval na hřišti Lazia už po dvou minutách hry. Skóre otevřel argentinský fotbalista Joaquin Correa, jenž vedení domácích potvrdil v úvodu druhého poločasu. Výsledek pak v koncovce zpečetil svou 19. brankou za Lazio v této sezoně Ciro Immobile. AC bez zraněného kanonýra Zlatana Ibrahimovice se střelecky neprosadil.

Gólová radost fotbalistů Neapole.

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Italská fotbalová liga - 33. kolo:
FC Turín - Neapol 0:2 (11. Bakayoko, 13. Osimhen),
Lazio Řím - AC Milán 3:0 (2. a 51. Correa, 87. Immobile).

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.