Juventus - Inter 3:2Fotbalisté Juventusu porazili mistrovský Inter, Bergamo si opět zajistilo účast v LM

Řím

Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 37. kole italské ligy mistrovský Inter Milán 3:2 a udrželi naděje na účast v Lize mistrů. "Stará dáma" se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky o dva body před Neapol, která má zápas k dobru. Inter prohrál v Serii A poprvé od ledna a po 20 zápasech. Třetí start za sebou v Lize mistrů si zajistilo Bergamo. Druhý tým tabulky zvítězil na hřišti FC Janov 4:3. AS Řím porazil v městském derby Lazio 2:0, Spezia se domácí výhrou 4:1 nad Turínem zachránila.

Juan Cuadrado z Juventusu se raduje z gólu proti Interu.

Juventus otevřel skóre ve 24. minutě díky Ronaldovi, který sice neproměnil penaltu, z dorážky se však prosadil. O 11 minut později srovnal z pokutového kopu Lukaku. Turínský celek se v nastavení úvodního dějství dostal Cuadradovou zásluhou opět do vedení, v 55. minutě byl však vyloučen domácí záložník Bentacur. "Nerazzurri" vyrovnali v 83. minutě po vlastním gólu Chielliniho. Jenže i v oslabení "Bianconeri" dokázali strhnout vedení na svou stranu, když v 88. minutě proměnil penaltu Cuadrado. Ronaldo už tou dobou na hřišti nebyl.

Atalanta si v prvním poločase vypracovala vedení 3:0, když skórovali Zapata, Malinovskij a Gosens. Po změně stran snížil Šomurodov, jenže Pašalič vzápětí hostům vrátil tříbrankový náskok. Domácí se dostali díky proměněné penaltě Panděva a druhé trefě Šomurodova na dostřel, na remízu však už nedosáhli. Bergamo neprohrálo 11 kol po sobě.

"Těžko se věřilo tomu, že to dokážeme potřetí za sebou, protože je to čím dál těžší. Kluci od ledna skvěle zareagovali a zvládli si vybojovat účast v Lize mistrů kolo před koncem, přestože se kolem nás pohybovaly takové týmy jako Juventus, Neapol nebo AC Milán," řekl trenér Atalanty Gian Piero Gasperini pro Sky Sports Italia.

Ve středu jeho svěřence čeká finále Italského poháru s Juventusem. "Výhra by byla korunovací toho, co se nám za ty roky povedlo. Lidé tvrdí, že Atalanta nevyhraje, ale když si takový klub jako ten náš třikrát po sobě zahraje Ligu mistrů, je to pozoruhodné. Trofej by byla třešničkou na dortu, ale podle mého jsme i tak vítězi," uvedl třiašedesátiletý Ital.

Vítězný gól v římském derby vstřelil před koncem prvního poločasu záložník domácího AS Mchitarjan. Pojistku přidal po změně stran Pedro. AS si upevnil sedmou příčku, Lazio je šesté.

K vítězství Spezie přispěl dvěma góly Nzola, z toho jedním z penalty. Turín na rozdíl od domácího celku stále nemá jistotu záchranu. Na Benevento, které je na první sestupové pozici, má čtyřbodový náskok, sehrál však o zápas víc.

Italská fotbalová liga - 37. kole:
FC Janov - Bergamo 3:4 (49. a 85. Šomurodov, 67. Panděv z pen. - 9. Zapata, 27. Malinovskij, 44. Gosens, 51. Pašalič)
Spezia - FC Turín 4:1 (41. z pen. a 74. Nzola, 19. Saponara, 84. Farias - 53. Belotti z pen.)
Juventus Turín - Inter Milán 3:2 (45.+4 a 88. z pen. Cuadrado, 24. Ronaldo - 35. Lukaku z pen., 83. vlastní Chiellini)
AS Řím - Lazio Řím 2:0 (42. Mchitarjan, 78. Pedro).