Živě

V 92 letech zemřel legendární střelec Juventusu Boniperti

18. června 2021 10:23 - Turín

Fotbalový svět zasáhla velmi smutná zpráva. Zemřela italská fotbalová legenda Giampiero Boniperti. Někdejšímu kanonýrovi Juventusu bylo 92 let. Podle italských médií mu selhalo srdce.

 

Profimedia.cz

Boniperti strávil celou kariéru v Juventusu, kde byl do své smrti čestným předsedou. S turínským klubem vyhrál mezi lety 1946 až 1961 pětkrát italskou ligu a dvakrát pohár. S dalšími útočníky Johnem Charlesem a Omarem Sívorim tvořili takzvané Kouzelné trio.

Za Juventus Boniperti nastřílel 182 gólů a klubovým rekordmanem zůstal přes 40 let až do roku 2006, kdy ho překonal Alessandro Del Piero. V italské reprezentaci nastoupil k 38 zápasům a zúčastnil se dvou světových šampionátů i olympijských her v Helsinkách.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..