Inter - Boloňa 6:1 Džeko řídil demolici, Inter Milán smetl Boloňu

18. září 2021 20:06

Fotbalisté Interu Milán deklasovali ve 4. kole italské ligy 6:1 Boloňu. Dvěma góly se blýskl střídající bosensky útočník Edin Džeko. Obhájci titulu částečně napravili remízu z minulého kola na hřišti Sampdorie, což byla jejich jediná ztráta v sezoně.

Alessandro Garofalo, Reuters

Kanonádu proti Boloni zahájil už v šesté minutě Lautaro Martínez a ještě do poločasu se přidali Milan Škriniar a Nicolo Barella. Džeko se dostal do hry po půlhodině hry za zraněného Correu a v druhém poločase pomohl vylepšit střelecké statistiky "Nerazzurri".

Inter skóroval v 23. ligovém utkání v řadě, což je jeho nejdelší série od roku 1950. V posledních třech domácích zápasech navíc pokaždé nastřílel alespoň čtyři branky.

Bergamo zvítězilo zásluhou trefy Duvána Zapaty na půdě Salernitany 1:0. V dresu nováčka soutěže poprvé nastoupila od začátku čerstvá posila Franck Ribéry, ten ale odehrál jen poločas a k prvním bodům svému týmu nepomohl.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:
FC Janov - Fiorentina 1:2 (90.+8 Criscito z pen. - 60. Saponara, 88. Bonaventura)
Inter Milán - Boloňa 6:1 (63. a 68. Džeko, 6. Martínez, 30. Škriniar, 34. Barella, 54. Vecino - 86. Theate)

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.