Inter - AS Řím 0:3AS Řím dal tři góly Interu a v italské lize je dál suverénní

Fotbalisté AS Řím pokračují v suverénním vstupu do italské ligy. V sedmém kole díky třem brankám z první půle vyhráli šlágr na hřišti Interu Milán 3:0 a soutěž vedou pod novým trenérem Rudim Garciou bez ztráty bodu.

AS dostal na San Siru do vedení umístěnou dělovkou zpoza pokutového území kapitán Francesco Totti v 18. minutě. Sedmatřicetiletý kanonýr se postaral i o druhou branku s přehledem proměněnou penaltou, kterou potrestal faul Álvara Pereiry na Gervinha.

Třetí branku dal římský tým z ukázkového rychlého protiútoku po soupeřově rohu, po přihrávce Tottiho ho úspěšně zakončil Alessandro Florenzi. Brankář Morgan De Sanctis udržel čtvrté čisté konto v řadě a celkově šesté v sezoně, obranu AS zatím překonala jen Parma při porážce 1:3.

Římané poprvé v historii dokázali na San Siru vyhrát třígólovým rozdílem.