AS Řím - Inter 0:0AS Řím remizoval s Interem a na vedoucí Juventus ztrácí osm bodů

Řím

Fotbalisté AS Řím v italské lize jen remizovali na domácím hřišti s Interem Milán 0:0 a na vedoucí Juventus ztrácí na druhém místě osm bodů. Hosté zase nedokázali oplatit soupeři podzimní porážku 0:3 ze San Sira a navíc AS nedokázali porazit již devět zápasů v řadě.

Leandro Castan (v pozadí) fauluje argentinského reprezentanta Rodriga Palacia z Interu Milán.

V prvním poločase mohl jít do vedení Inter, hlavička Argentince Rodriga Palacia ve dvacáté minutě však mířila těsně nad branku. Šance domácích přišly až po změně stran. Krátce po hodině hry se mohl prosadit reprezentant Pobřeží slonoviny Gervinho, ale jeho pokus na poslední chvíli skluzem zneškodnil obránce Rolando. O osm minut později pak dělovku Miralema Pjaniče vytěsnil mimo tři tyče gólman Samir Handanovič.

Tým z hlavního města má na třetí Neapol náskok sedmi bodů, Inter zůstává na pátém místě, které zajišťuje postup do Evropské ligy.